TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ајс Ти @icebucks7
#reach: 69392   ( 344th )
#followers: 5683   ( 423rd )
#1
Ме сопира полиција во град и ме прашува: "Зошто блиндираше тој зад тебе, да не го претица?"
Не, викам, он сакаше да ме претица дека возев колку што е дозволено па му пречев, а вие го отпоздравивте.
Очекувам казна да ми стигне дома за репликата, #jер таква никаква полиција имаме
27ReTweets107Favorites·Details
#2
Скопјани се жалат на загаден воздух, ама исклучуваат парно за на дрва да се греат, ајвар мора да прават... Доселениците пак си ги носат своите "селски" навики. Не бе брате, сакаш стан во Скопје, еве ти правила на однесување. Ако не, еве ти го Кривогаштани.
22ReTweets111Favorites·Details
#3
Лесно е селфи да правите со пратеници и министри по разноразни собири. Одете критика и сугестија кажете им, да видам дали ве бива. #гзоЛижачи
27ReTweets81Favorites·Details
#4
Земјотресот на 6 км од Дојран, на 25 км од Струмица. Телма со 10 минутен прилог како Струмичани го осетиле и на крај заврши со: "Земјотресот исто така е почувствуван и во Дојран" 😶 🔫
Јебем ти новинарство просто.
21ReTweets90Favorites·Details
#5
Дојранско https://t.co/FMyRHBWFtS
13ReTweets60Favorites·Details
#6
Тие со бугарски пасош, со курсеви по германски/италијански и со едната или двете нозе надвор од Македонија, некако најзагрижени за Законот за јазиците.
11ReTweets44Favorites·Details
#7
Концесионерот на рудникот во #Казандол во посета на децата во селото. Која иронија. https://t.co/TjY2iQvZfX
14ReTweets23Favorites·Details
#8
Од оваа година и Бадникови поворки. Да му е мерак на човек атеист да стане. #Забеганост
7ReTweets31Favorites·Details
#9
И што фајде кога денес е Божиќ и неработен ден кога маркети, продавници работат. И што фајде кога и утре е неработен ден, а пола Македонија ќе работи? #ГдеЈеЗакон
4ReTweets32Favorites·Details
#10
Прва помисла на Македонец кога ќе чуе нова и добра македонска песнa:
- Да ја пратиме на Евровизија.
8ReTweets19Favorites·Details
#11
Дојран, езеро, туристичко место, а полицијата да нема чамец/глисер, не е чудно?!
4ReTweets23Favorites·Details
#12
@EHFEURO @DHB_Teams @rzs_si EHF MAFIA
EHF MAFIA
EHF MAFIA
0ReTweets26Favorites·Details
#13
🎅 Твитер другари и другарки, во 2018-та само убави, среќни и весели моменти ви посакувам 🎄
3ReTweets15Favorites·Details
#14
Несфатливо е промена на гарнитура, а проблемите исти.
4ReTweets11Favorites·Details
#15
Не ги разбирам тие што ќе испијат кафе во 20ч и цела вечер око не можат да склопат. Сеа да испијам и следната минута џоа бебенце ќе заспијам.
1ReTweets19Favorites·Details
#16
Денските предновогодишни забави се даааалеку подобри од новогодишната ноќ.
2ReTweets12Favorites·Details
#17
Субвенции да пишувам патриотски твитови има ли?
3ReTweets9Favorites·Details
#18
Три канали за готвење на #МаксТВ. Норвешка економија имаме или мајтап тераат со народот?
3ReTweets8Favorites·Details
#19
До кај е државата со одлука да и ние празнуваме Божиќ на 25-ти декември?
2ReTweets10Favorites·Details
#20
Giannis Antetokounmpo MVP MVP MVP 👏👏👏 #NBAVote 🇲🇰 https://t.co/7aJU4IHHHm
5ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Milwaukee Bucksbucks62
2Alex Lasryalexanderlasry20
3Matt Velazquezmatt_velazquez19
4maxmaxbuckle12
5На Дедо Најпаметниотi_najubaviot8
6domesticatedpolarbear_797
7GiannisAntetokounmpogiannis_an347
8Mitch Garciamexicaint6
9Blackstarsimebaral4
10Тoј сo плoчитеandrejaleksov4