TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 56565   ( 529th )
#followers: 420   ( 6998th )
#1
Додека вие го браневте името, 150.000 се пишаа бугари и 500.000 се отселија.
Уште малку побранете го името и ќе немате кој да ве лечи од обична настинка.
Ќе останат само глупите да живеат у земјата чие што име вие го браните.
94ReTweets215Favorites·Details
#2
Јас колку што знам Кежо не е повеќе у затвор а ни оној несреќникот од УБК што ја растури мафијата. https://t.co/HVeVmAkche
12ReTweets61Favorites·Details
#3
Иако сум Др. на науки, на лекарите им симнувам капа. Не може секој да биде лекар. Јас сигурно не би можел. https://t.co/P48JXQcBKH
3ReTweets15Favorites·Details
#4
Насловот на годината стигна у последен момент. https://t.co/6nyqQnZvPI
3ReTweets14Favorites·Details
#6
@MaximOvertroll Десен кли и view source, пребарај за image и тадам https://t.co/dw5CleFvHr
2ReTweets5Favorites·Details
#7
@EmilAtanasovski Како може библиски народ да биде крив за нешто?
0ReTweets11Favorites·Details
#8
Тогаш тие што пишат за Курир и Инфомакс треба по минимум 10 доживотни да лежат. https://t.co/CwUgUirh9F
1ReTweets5Favorites·Details
#9
@amparo_095 Кај нас да, ама во западна Европа состојбата е многу поинаква. Во Германија на пример, лекар е една од најценетите професии. Кога ќе кажеш дека си лекар, или специјалист, ко господ да го виделе. Кај нас, за жал, лоповите и криминалците се најценети професии.
1ReTweets4Favorites·Details
#10
Ова со печката у Дрисла, демек сите се криви, само ние не сме. Не чабе се вели каква брада таков брич и каков народ таква власт. Еба ти народот, научете еднаш да понесете одговорност дека сами сте си криви за гомната во кои се давите.
1ReTweets4Favorites·Details
#11
Дијагноза за овие има ли или треба да се измисли? https://t.co/eRK3luZNep
1ReTweets3Favorites·Details
#12
@lile_ko @siljanstrkot Додека кај нас чекаат по две години да добијат специјализација, у Германија веќе ја добиле и една половина од истата завршиле. Кај нас нема пари за специјализанти ама има за крстови, орли и жални врби. На крајот единственото здравство ќе ви бидат поповите и оџите.
0ReTweets5Favorites·Details
#13
ВМРО-ДПМНЕ НЕ КАЖА КОЛКУ ДОНАЦИИ СОБРА ЗА ПРИТВОРЕНИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА 27 АПРИЛ - Сакам Да Кажам https://t.co/pED5wY1mhR
1ReTweets1Favorites·Details
#14
Иначе, фраеров бидна директор на централен регистар у Куманово, без ден работен стаж. https://t.co/tXYIR81xiT
1ReTweets1Favorites·Details
#15
На глупите #ЖМРО-њи уште не им е јасно дека политиката и судството треба да бидат одделени.
Ѓорчев за „Фокус“: Сакаме дијалог со СДСМ, но продолжувањето на притворот го отежнува тоа https://t.co/QYH4aTaV5I via @Фокус
1ReTweets1Favorites·Details
#16
@Macedonian04 Ич гајле да немаш. Еве стига помошта финансиска за притворените. Колку собраа на конгресот на ЖМРО? 1200 или 1300 беше? Е сега не знам како ќе ги поделат на 30-те притворени. Подеднакво или по заслуга?
0ReTweets4Favorites·Details
#17
@o_spasovski закана по нечиј живот се рачуна ли како кривично дело? https://t.co/xZ3XLThCrc
1ReTweets0Favorites·Details
#18
Има ли јунак да објасни што губат Македонците со законот за Албански јазик?
0ReTweets3Favorites·Details
#19
@ABavcov Решавање на спорот со името е еден предуслов, а ги има уште многу.
Ако на оглас бараат лекар со 5 години работно искуство, сигурно нема да вработат камионџија кој го исполнува условот за 5 години работно искуство.
0ReTweets3Favorites·Details
#20
@egeecruskio Затоа го најдоа „идентитетот“ таму кај што отидоа.
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Силјан Штркотsiljanstrkot9
2lilianalile_ko8
3Влада на Македонијаvladamk7
4Град Скопјеgradskopje15
5Ivan Stojanovskimkegeec5
6Зоран Заевzoran_zaev4
7SDSM (СДСМ)sdsmakedonija4
8Ines Efremovainna_e4
9EmptyPersonadarkhour_seeker4
10Јана Бананаjpes34