TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

малиот кнез мишкин @jakovfendu
#reach: 65439   ( 352nd )
#followers: 9157   ( 163rd )
#1
ние коа погрешно се информиравме дека во скопје нема да може да се влегува со кола, тргнавме од по паланките со бакљи да ги палиме макрадули и петре, ама коа читаме за приштина ни се пали она најграџанското во себе и аплаудираме на преземените мерки. добар проект.
12ReTweets31Favorites·Details
#2
Јако: Прво Нимиц се среќава со Заев и од таму само кратко инфо дека понатака преговорите ќе ги води министерот Димитров. Целосен легитимитет. Потоа Димитров на прес категорично изјавува дека не може да се преговара за идентитетот.
Ова е веќе дипломатија.
6ReTweets19Favorites·Details
#3
Сакам поради негрижата за Струга, да се изгуби заштитата од УНЕСКО, па да сфатите дека не е само Охрид заштитен, туку целиот брег околу Охридското Езеро. Мамицу вашу 27 години.
4ReTweets20Favorites·Details
#4
И така додека ние од петни жили, со крпени средства, се обидуваме да го кренеме основното ниво на култура, кое ќе придонесе на надминување на примитивните болести меѓу народот, некој од комисиите решил да му дае пари на копиљ кој пеел за УЧК. Ах бе @vladamk @RobAlag
7ReTweets11Favorites·Details
#5
Интернетот треба да се укине, за светот да се обнови.
5ReTweets13Favorites·Details
#6
Немам пари за добри скии, инаку би сакал да се впуштам во еден вечен спуст. Да знам дека долу нема крај, а горе нема небо. Да можам и да замижам и да го видам она што беше, а повеќе не може да биде. Да сум она, што никогаш не бев.
2ReTweets22Favorites·Details
#7
Лол стратегија. Мислам све тоа, благородна идејава, ама дојдете бе Струга да видите искуство на терен, никогаш не биле ни раздвоени учениците во згради или слично. https://t.co/uJbTsy3hrw
5ReTweets10Favorites·Details
#8
abe ne retvitajte glupi neprovereni i tendenciozni vmrovski lazni novosti ke ve mutiram ej ne mi trepnuva oko znaete kakov sum
so retvitanjeto na takvi novosti, iako mislite deka ste svesni gragani korektori na vlasta, ne ste ja da vi kazam otvoreno
5ReTweets10Favorites·Details
#9
Татко ми имаше една чудна навика, никогаш да не се раскомотува. Ќе дојдеше од работа, ќе ручаше додека го разлистува весникот и потоа така облечен ќе заспиеше на каучот. Беше спремен да му се јават во секое време и излегуваше. Тренерките за по дома ги облекуваше само за викенди.
1ReTweets22Favorites·Details
#10
Тој вели чувствувам немерлив срам и морална одговорност, ти му велиш умри. Абе преќути за нешто, не покажувај дека не си човек. Дац не е херој, пијан шофер е, ама ти не ги препознаваш основните човечки емоции и меѓучовечки односи.
3ReTweets14Favorites·Details
#11
Ае почнаа да се жалат дека ќе се менувало името на автопатот. Абе Заев бе, за кого бе пријателе? За ропаци шо ти се наместија на функции, да лапаат паричиња без да помислат на одговорност и промени? Или за ропачанава што го жали Александар Велики? Астероид ако може...
5ReTweets8Favorites·Details
#12
Твитер е еклатантен пример дека Македонија нема прогресивна младина. Во даден момент кај повеќето се јавува конзервативниот и гнил вмровски глас на регрес. И кај сдсмовци и кај шареновци.
4ReTweets11Favorites·Details
#13
Eдвај чекам на следни избори пак да гласате за вмро, племето ваше фиромјанско, кое малку памти, но брзо заборава.
2ReTweets16Favorites·Details
#14
Струга некогаш е кутија со чоколади. А некогаш гнездо на гаврани. И кога два дена со ред ќе пробам од чоколадите ми се чини дека гавранот престанал да ми ги колва очите.
3ReTweets13Favorites·Details
#15
Да не беа дефанзивците секогаш во втор план зад креативците и напаѓачите, единствен спортист кој во два века може да им парира на Џордан и Федерер со својата величина како спортист на векот. https://t.co/349wEQAYrq
5ReTweets6Favorites·Details
#16
Познава ли некој хакер или махер кој знае да го расипе интернетот во Македонија, спремен сум да платам.
2ReTweets14Favorites·Details
#17
Дуваме со Моби на пристаниште и ми вика новиов албум ќе те извади од телото. Му викам сеа слушам destroyer. Абе ми вика Play, ама пет пати појако.
1ReTweets14Favorites·Details
#18
Глуп си ако мислиш дека е полошо отколку со вмро. Или вмровец.
3ReTweets8Favorites·Details
#19
“500 години ни го чуваа името турците, зар сега ќе дозволиме Заев”
*550 години немало држава.
*Никој не го менува она што се чувало, пошо никој не ни чувал ништо. Сами сме биле свесни (не сите) што сме, а од тоа природно се излегол и јазик.
*kai ziveam be ti ebam s e s t r i t e
2ReTweets10Favorites·Details
#20
Епски размери. https://t.co/HEiUMqchuH
2ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Zarko Ristovskidecimalfawn421031
2Xhonatanvstevk25
3Donatello™petrusevski1323
4Rubin Jovanoskirubinbt18
5КраФТkraft_mk18
6Ivan Ilievbaaaaaanoo18
7Sveste tesesveste_tese17
8Обичен Александарsendvicsovegeta15
9СиПиТри_ivry14
10Mirko Popovpmg_recordings13