TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шукар Чавела @jovanatozija
#reach: 121225   ( 34th )
#followers: 14453   ( 40rd )
#1
Максимално фокусирани и присутни за гласање кога треба, сменети уставни судии на ден на донесување на контроверзен закон, а лидерот е на скијање во Италија. The aprentice has become the master. ВМРОООООООО
97ReTweets225Favorites·Details
#2
Немало место на паркингот, и паркирала на кејот. Сите кај што паркирале. Еве драги мои, тие се луѓето што паркираат на кеј. Личности од јавниот живот. Не се ноу нејм необразовани сељаци. Туку јавни личности.
64ReTweets211Favorites·Details
#3
Се утепавте јадење гомна, со лажици сркавте, лани Коце кога направи исто вакво и дае бесплатно возење со автобус 2 дена. Нешто годинава ве нема. Не е страшно што сте сдс, ама тоа што имате двојни стандарди за вас дечки не е ок. Ние, како така, ќе истуркаме. Него вие...
62ReTweets209Favorites·Details
#4
Не знам зошто ова ми е пресмешно 😂😂😂 https://t.co/x6jWvFXevu
58ReTweets188Favorites·Details
#5
Отворни 325 работни места во македонски шуми.
Абе да се трудевте да сте волку клошари немаше да ви успее.
57ReTweets165Favorites·Details
#6
Денес е 3 Јануари 2018 година. Само да потсетам дека се уште КО МИСИРИ трчаме во продавница пред 7 за да купиме пиво.
48ReTweets154Favorites·Details
#7
Одеднаш на сите им е океј двојазичност. А вмровците се ситат: шо мислевте кога ги биравте. Ако сум против вмро не значи дека сум за двојазичност, глуперди ниедни.
24ReTweets138Favorites·Details
#8
Илија Димовски изјавил дека морале да научат дека постојат различни мислења.
АЛЕЛУЈА! Луѓе еј, абе сфатија! СФАТИЈААА!! А-ЛЕ-ЛУ-ЈАААА!!!
28ReTweets123Favorites·Details
#9
Пак и пак не можат да ми искочат патнине трошкови на пратениците од глава. 4000 евра. За толку ли е работата бе, за 4000 евра? Толку ли вредите бе? Срамот толку ви вреди? Души ефтини!
30ReTweets91Favorites·Details
#10
На новинарско прашање, доколку намерата е да се биде пример, зошто не се откажале од надоместокот за патните трошоци за изминатите четири месеци, додека да се донесат измените кои ги предлагаат, Тунтев вели: Патните трошоци ги земавме бидејќи се реални трошоци.
АБЕ ЛЕЛЕ БЕ 😍😍😍
29ReTweets89Favorites·Details
#11
Вчера СДСМ went full ВМРО. You never go full ВМРО.
27ReTweets94Favorites·Details
#12
Етееее, Дрисла горела медицински отпад 24/7 без филтри на печките ❤️❤️❤️
38ReTweets58Favorites·Details
#13
Не ќе да е ни до коли ни до домаќинства. Не знам што е, ама знам дека во центарот на црвенилото е дрисла. https://t.co/ijBNCXYt4W
35ReTweets65Favorites·Details
#14
Живеам сама. Преку викенди не сум дома. Еден ден во неделата сигурно идам кај моите. Ретко (за жал) готвам дома. Немам деца. Може ли некоја добра душа да ми објасни ОД КАЈ МИ СЕ РАСТУРА КУЌАВА?
14ReTweets118Favorites·Details
#15
Вчера на еден дечко му викам може ли да ми го подадеш капутот, и не само што ми го подаде туку и ми го придржа да се облечам. They’re not an extinct species, they exist!
12ReTweets120Favorites·Details
#16
Пратениците да ги префрлат парите што ги зеле за патни трошкови на деца што собираат пари за лекување во странство. Кога можеа ДИК, можат и они. Па ако треба и амбасадорот ќе го буцнеме, ако е он тригерот, а не јавен притисок од граѓаните.
26ReTweets54Favorites·Details
#17
Она што не знаете/не можете/не сакате да го направите вие, ќе го направат млади паметни деца. | Апликацијата „МојВоздух“ наскоро ќе овозможи попрецизно лоцирање на загадувачите на воздухот: https://t.co/z59iBpjKk7
25ReTweets55Favorites·Details
#18
Ете, колата била на Весна Петрушевска. Она ја паркирала под мостот пошто на паркингот немало место. Кај што паркирале сите нејзини колеги. Актерската фела си ги паркира колите на кејот на реката вардар <3
20ReTweets63Favorites·Details
#19
УМРЕВ 😂😂😂 https://t.co/Hx58Zd2bb8
18ReTweets62Favorites·Details
#20
Нема да си отиде загадувањево туку така, алооо! Што ве кошташе да оставите бесплатниот превоз периодов? Макар и цел нареден месец? Па и да имате анализа после, податоци, колку луѓе се возат пред и после мерките? 2 дена бе, два денаааа! Абе незгодно не ви падна?
19ReTweets54Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1⚔ William Wallace ⚔willwallacejr14
2Џотоgiotto_mkd12
3Госпоѓицаzenskiprikazni12
4Оној со брадатаlegovski8
5Waiterwaitermkd7
6Darko Arsovskidarsovec7
7kenzoawakenzoawa6
8Џони Бигудfrustratemk5
9Ljubišasulimanovic5
10Мациviktorynik4