TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЖРТВА НА РИТУАЛ @jumalatuoni
#reach: 87659   ( 176th )
#followers: 11834   ( 84th )
#1
Ќе им ја најдам фирмата и ќе им ја запалам! https://t.co/H7joMHGuol
47ReTweets247Favorites·Details
#2
Немојте да бидете идиоти, не се заебавајте со #СегаКажувам. Не коментирајте (за вас) пресмешки на објавите за туѓата приказна.
Пружете поддршка и љубов на тие што се охрабриле да кажат. ❤️
33ReTweets125Favorites·Details
#3
Ни треба закон кој ќе гласи дека кривично ќе одговара секој лидер на партија (и плус уште некој) чија партија (ако победи) нема да исполни барем 70% од ветеното во предизборната кампања.
И за претседател исто.
И за градоначалник.

На светот му треба ваков закон.
32ReTweets104Favorites·Details
#4
Дебела си и не вежбаш: дебела мрзлива крава

Дебела си и вежбаш: види колку гадно се поти дебелана

Дебела си и не се исхрануваш здраво: види ја свињана дебела како лапа

Дебела си и се исхрануваш здраво: КОГО ЛАЖЕШ ДЕБЕЛААААА
23ReTweets96Favorites·Details
#5
Читав како настанало името „Канада“:
Шпанците кога шетале дошле до тие простори и им било ладно и пусто (без сребро и злато), па затоа на мапата запишале "Acá nada" (Тука нема ништо).
ПРЕ ЈА КО https://t.co/irELq2C5ZN
23ReTweets89Favorites·Details
#6
Македонштино, гомнена македонштино.
50 лајкови, еееј. https://t.co/Nipvv1NiNA
10ReTweets68Favorites·Details
#7
Ќсубиам, ТЕЛЕВИЗОР, факинг телевизор од државата за првороденото дете. Не нешто шо ќе им треба на родителите за да им ги олесни трошоците, ТЕЛЕВИЗОР.
10ReTweets54Favorites·Details
#8
Не знам што е полошо.
- Тоа што некој го смислил и напишал;
- Тоа што Грујо го одобрил и гордо го кажа;
- Тоа што луѓето во салата му ракоплескаа;
- Тоа што вие веќе 2 дена правите пресмешки за голи студентки шо се нудат.
Не знам што е полошо.
11ReTweets50Favorites·Details
#9
1. Се надевам дека не го мисли ова.
2. Не, не се смешни вакви пресмешки. https://t.co/2r3ruJeHdL
10ReTweets50Favorites·Details
#10
Нејќете задолжително сексуално образование уште во основно/средно, на 35 години уште сте ко диви животни кога ќе се спомне цицка и тоа е. Не ни очекував нешто помалку да прочитам на #сегакажувам. Сѐ си е поврзано.
12ReTweets42Favorites·Details
#11
„СЕКОЈ ДЕН НОВИ 100.000 ВРАБОТУВАЊА!“ https://t.co/EYYf4hHaTd
13ReTweets27Favorites·Details
#12
Океј дечки, почнувам со #ВелешкиМрсниПесни.
12ReTweets26Favorites·Details
#13
Има 475 слики на инстаграм, 475 селфиња. Буквално. Не се заебавам, јас сум запрепастен.
5ReTweets44Favorites·Details
#14
Ја дочекавте и 2018-та, дасиииииииибете.
7ReTweets37Favorites·Details
#15
пак сркате курирски гомна, а? https://t.co/J1uZH79ebW
9ReTweets26Favorites·Details
#16
За едно нешто знам дека хаштагот #СегаКажувам не е: за насмерување хејт кон општа група и ставање на perpetrator-от во центар на внимание, туку фокусирање и поддршка на survivor-от. Ако имаш нешто да кажеш на темата без разлика на полот, за будење свест, повели.
7ReTweets32Favorites·Details
#17
Баба ми ми рече дека најубава желба е „да си имаш здравје и среќа“, ама греши. Најубаво е да си имаш баба.
9ReTweets23Favorites·Details
#18
Пара пере пиздулка,
Мице гледа низ дупка.
Дај ми Паро пиздулка,
Куров да си сладам.

Иди мице у курац
Пичка ми е таксана.
Ако ти е таксана,
Не ти е потрошена.
Паро ле севдо, севдо ле Паро
Куров ми го изгоре.

#ВелешкиМрсниПесни
7ReTweets25Favorites·Details
#19
Матен Вардар дотече,
Сандак пички довлече.
Сите беа стрижени.
Само една не беше,
И таа се ебеше.

#ВелешкиМрсниПесни
7ReTweets21Favorites·Details
#20
како готвам значиии https://t.co/hkq21YJFgR
2ReTweets34Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Poison Ivyhedera_genus46
2БабаКаља ❄️katemagritte27
3Ентропијаsanjalazanja25
4ln(a)ellenadsk24
5Хаклбери Фина 🌀katiestrummer24
6немам идејаsaranajjakasara23
7Јана Бананаjpes322
8Рокселанаhasekih21
9Purp #DefendDACAjustpurpling20
10Јанаjanagochevska20