TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Орко @kakoorko
#reach: 61161   ( 445th )
#followers: 4192   ( 684th )
#1
Да знаат партизаните дека у геманија си го гледаме спасот, со локум и кафе ќе ги гаѓаа
22ReTweets73Favorites·Details
#2
се мојат "дизајнерите" на машки панаталони да ги извадат дилдата од гз и да направат панталони а не хеланки.... пички едни дизајнерски
9ReTweets31Favorites·Details
#3
Го иам хитот за блашко
Чоколаден чипс, дами и господа.. чоколаден чипс... https://t.co/dXoOscxPvX
3ReTweets49Favorites·Details
#4
Твитер е соц мрежа која служи за подметнување и променување мислење во политички цели.

Ебете се сите.
Никогаш ваш, Орко
6ReTweets34Favorites·Details
#5
Знаењето е сила, пасошот е моќ
7ReTweets26Favorites·Details
#6
На дневна светлина најубаво се разочарува
8ReTweets21Favorites·Details
#7
пенисот има форма за скулптура а вагината е по за апстрактна уметност..

Ова многу точно коренсподира со потребите и карактерот на двата пола
8ReTweets16Favorites·Details
#8
Сите во секој поглед околу вас се од некаква корист, без разлика дали емотивна или финансиска...
Затоа во новата бидете јако корисни, и за вас и за останатите.

- Да ве љуби Орко :)
6ReTweets17Favorites·Details
#9
Шпански колбаси
Италјански бебе морковчиња
Малтешки млади компири
Брокула и Печурки (небитно потекло)
Чилеанско розе вино

... Македонска работа
#ОркоГотви https://t.co/LNTsA8Mt3Y
2ReTweets26Favorites·Details
#10
доста бркање брендови... од адидас е, од ХБО е, од Скопје е, од самсунг е... глејте дали врши работа или не, ви ибам тоа испраните ви ибам
5ReTweets16Favorites·Details
#11
Ја ако имам деца ќе ги учам да бидат заварувачи, некој мора и пари да прави
5ReTweets14Favorites·Details
#12
Земи све што животот ти дава
*си прави лимунада
4ReTweets12Favorites·Details
#13
- Престанаа ли на твитер со тоа глупото меме од Сашо?
= Не
- (ФОТО) https://t.co/R0g63SfBWN
2ReTweets15Favorites·Details
#14
ceeej be malku... pa neli ako tri dena ne se pojavi rabotnik na rabota dobiva otkaz.... sto e so politicarive???
3ReTweets11Favorites·Details
#15
"Никола Димитров: Јас сум оптимист со грижи"

Orko: Jas sum pesimist so nasmevka
3ReTweets10Favorites·Details
#16
Можам да даам лекции по готвење
#ОркоГотви РускаСалата https://t.co/mGJjQRuGX1
1ReTweets14Favorites·Details
#17
Намалив пиво
Намалив цигари
Купиф брокула
Купив овошје
Скратив мишките...

...Ја преминав границата... метаморфозирам у девојче, ќе добиам кај и да е https://t.co/4aE0AbDUmj
2ReTweets11Favorites·Details
#18
@CallMe__Tiffany b r a t t i e tolku glup shto me ostavi sam u soba.. so s e s t r a t i ! ! !
3ReTweets7Favorites·Details
#19
2ReTweets10Favorites·Details
#20
У М Р Е В
ти ибам и трчање и брокула и све ти ибам
2ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ебате Бељаebate_belja115
2Д.Д.Ј.drndrnjarinja_98
3Kurac® NaBiciklu™nebiten_70
4Кукуњавскаemmyllija50
5ХепиАурhepiaur33
6Џудитkroffni4ka23
7емаglinenaa22
8ЧУВАРsmensky19
9Les meraqueslecaffeine19
10UltraViolet Heaven6_7characters16