TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 80642   ( 217th )
#followers: 1539   ( 2133rd )
#1
Кој има трпение денес, со здравје да си го служи.
24ReTweets68Favorites·Details
#2
Ги гледаш мислите пред очи, не можеш на глас да ги изговориш.
20ReTweets51Favorites·Details
#3
И од победи човек се уморува. Особено ако вложил натчовечки напори. Многу пати.
14ReTweets54Favorites·Details
#4
Многу мислат дека ако го игнорираат проблемот, автоматски дека нема да постои. Кога ќе дојде нож до коска, чекаат чуда. Од некој друг.
15ReTweets44Favorites·Details
#5
А што те спречува, ако сакаш?
12ReTweets36Favorites·Details
#6
Уште еднаш. Само уште еднаш.
13ReTweets30Favorites·Details
#7
Толку голема, што повеќе не можевме да ја допреме. И љубовта, и болката. Ја оставивме да живее, таква каква е, дива и недопрена. https://t.co/y8ogb0bKhW
10ReTweets30Favorites·Details
#8
Сите можни чудеса во светот на бајките живеат. 💗
7ReTweets38Favorites·Details
#9
И за секој избор има погодно време. Обично се вика: Its now or never.
11ReTweets25Favorites·Details
#10
Tose Proeski & Anja Rupel - Krajnje vrijeme https://t.co/2H2ILdjtCS via @YouTube
9ReTweets30Favorites·Details
#11
Денес се воздржав да не си купам нови чизми. На враќање ми се скрши чизмата. Тоа е знак, нели? 😉
6ReTweets35Favorites·Details
#12
Универзуме, треба да позбориме малку...
8ReTweets28Favorites·Details
#13
Доста ми беше возрасна. Сакам назад! 😂
8ReTweets22Favorites·Details
#15
Се почесто те исклучувам. Прости, во оваа бука, нема место за двајцата.
8ReTweets17Favorites·Details
#16
Секогаш штом одлучиш да решаваш проблем, ти се чини дека наеднаш нема проблем. И сега кој кого тука заебава? 🤨🤔
8ReTweets17Favorites·Details
#17
Тоа што не можеш да го кажеш на глас, најмногу го сакаш.
6ReTweets22Favorites·Details
#18
Најубавиот твит денес ниту го фејвнав, ниту ретвитнав. Го запамтив. 💗
4ReTweets26Favorites·Details
#19
Мислиш, минало времето, исчезнало се. А тоа длабоко некаде демнело, затрупано, скриено, замолчено, никој да не сети дека некогаш постоело. Дека оставило траг.А тоа не е само траг, белег на еден живот е. И сега, гребе, гребе да излезе.А тебе, тие врати заѕидани...пред неговото име
6ReTweets19Favorites·Details
#20
Дали знаш...Ekatarina Velika - Par godina za nas (1989) https://t.co/VtsMT1IX01 via @YouTube
4ReTweets24Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Poison Ivyhedera_genus50
2Evianaveevian42
3Lonely_Traveler 🖤___traveler__29
4Jasbrlabrla20
5Caribbean 1201bozinovskizlat112
6Aнѓеле Беangelebe9
7Baze Lazevskibazelazevski9
8Мимикријаmajaspasovska18
9Snezanasnezana282898828
10Morgana Pendragon_lady_raven_8