TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаклбери Фина 🌀 @katiestrummer
#reach: 51791   ( 619th )
#followers: 633   ( 4895th )
#1
јас, на психолог: тука сум пошо сум иста ко татко ми и сакам да бидам помалку иста ко татко ми
13ReTweets64Favorites·Details
#2
Вака така, пак се врати муабетот за тоа колку е непотребно скап чајот у кафичи. Па оној што ме убедуваше дека вреди цената у винил пошо поише имало од една шолја, леле се истрошија вода у пичку матер. :))
4ReTweets46Favorites·Details
#3
зошто мора да е натпревар кој колку и за кој прави добро? па и треба да стане општо познато дека за да се грижиш за други мора на прво место да се грижиш за себе, за да бидеш во состојба да помагаш повеќе, а не да пропаѓаш и ти во процесот https://t.co/h0caRo7cm3
7ReTweets33Favorites·Details
#4
Are you a career driven, pro-active individual with strong communication skills?
*closes tab*
8ReTweets29Favorites·Details
#5
да немаш трауматично, макар и само негативно искуство е супер, као браво за тебе, ама да немаш никакво чувство за емпатија на тој што имал и да го негираш неговото искуство ми е подолно од нечовечки
5ReTweets30Favorites·Details
#7
Дали коа ќе помине Нова година пчелите си викаат "new year, new bee?"
4ReTweets27Favorites·Details
#8
Знам дека не сум единствена што мисли дека треба да се прави редовна психолошка евалуација за способност на професори и наставници да извршуваат настава. Не е само знаење у прашање.
4ReTweets25Favorites·Details
#9
me: како се земаат бе така толку брзо после само една година одење
also me: I should've married him since day one
3ReTweets23Favorites·Details
#11
поглупо од тоа што уште постојат потписи на факултет е евентуално фактот дека мора да плаќаш за уверение дека си студент, пичку матер
2ReTweets26Favorites·Details
#12
што си е, си е https://t.co/YMEfcBUUUf
6ReTweets13Favorites·Details
#14
Морам побрзо да се вработам за побрзо да се отселам за побрзо да почнам да чувам куче за да можам практично да се спремам за отварање бизнис.
2ReTweets24Favorites·Details
#15
не сакам услуги да ми праат, она сум I don't like to bother people, ама некогаш едноставно не можеш, ти треба помош, мораш да се препуштиш и глеаш дека нема на што
2ReTweets21Favorites·Details
#16
Master time wasters.
5ReTweets12Favorites·Details
#17
да, бе стварно, зошто сакам да се омажам, знае да ми каже некој?
3ReTweets17Favorites·Details
#18
Мајка ми може до утре да се праи дека ја нервирам што доаѓам доцна, и двете знаеме дека ѝ одговара пошо има кој да ја исклучи машината за перење коа ќе заврши.
2ReTweets20Favorites·Details
#19
Sex is cool and all, but have you ever washed a baking tray after soaking it in water all night?
4ReTweets14Favorites·Details
#20
- гледаш македонија?
- не.
- не си патриот?
- не.
- цела нација гледа.
- епа очигледно не гледа
4ReTweets13Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Go, Devil Sith. LMevilgrouse63
2toshe xtoshex38
3(Л)УТКАmajaska34
4Кралица Царref26
5PokojniTozajaopokojnitoza26
6peachかsweetana021
7alex_alex225520
8Ентропијаsanjalazanja17
9ЖРТВА НА РИТУАЛjumalatuoni15
10Порпетинаmacaparket14