TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Морковче @kbmw4pw1r0pbjd0
#reach: 87737   ( 166th )
#followers: 1267   ( 2609th )
#1
Какво пријатно изненадување од госпоѓата Виолета Томовска во државна болница дојде со поклончиња за сите заболени од рак. Со насмевка со убав збор со потик за подобро. На момент сите се насмеаа, се израдуваа.
Браво за гестот и фала и многу ❤
61ReTweets274Favorites·Details
#2
Позната ви е таа грутка,што ја чуствувате во грлото,молите Бога да не се претвори во солзи,па ја голтате и паѓа во душата како карпа,и си ја чувате во вас за да не ги натажите најблиските,си плачете сами,изигравате херои,и сте јаки зашто друг има потреба од вас.Е баш вака ми е.
56ReTweets163Favorites·Details
#3
Злато ме чекаше многу?
- Не бе не срце и јас само што дојдов...
...
... https://t.co/UOQE3IRN6q
35ReTweets155Favorites·Details
#4
Во болница со мајка ми лежи едно бабче болна од рак, неподвижна.Дедово не трга поглед од неа,и цело време ја смее, преслатки ми се.Ми се врти накај мене и ми вика кога ќе се омажиш да најдеш маж како мене.Викам зашто ми вика гледаш колку сум послушен како ќе каже така правам.😊
29ReTweets152Favorites·Details
#5
Свесни ли сте на колку ли само луѓе сон им должите?!
28ReTweets107Favorites·Details
#6
Каде и да заминете, секогаш ќе има барем една личност која со душа Ве чека да се вратите. Јас имам среќа, мене ме чека една прекрасна, преубава личност со искрени и мили очиња, а тоа е мајка ми ❤
#ЕднаЕМајка
25ReTweets92Favorites·Details
#7
Врни дожду и не запирај, врни до утре сабајле, врни зашто во душава ми врне, ме боли, ми се откина парче, ми ја нема личноста што ја сакав повеќе од се на светот. Дожду не ме оставај сама да плачам.Нејзината душа во рајот, болки во мојата..
Почивај во мир мајко моја најмила.
3ReTweets156Favorites·Details
#8
Избегнување на личности што ви создаваат немир во душата и го вадат најгадниот дел е од вас, ви е пола здравје.
22ReTweets84Favorites·Details
#9
Похована риба на менито...
#третасмена 😂 https://t.co/1bpQPvAi0D
16ReTweets99Favorites·Details
#10
На кој перон, станица или аеродром рековте дека се чека за да се изгубиш од реалноста барем на еден ден, зашто ова не се издржува веќе?!
21ReTweets84Favorites·Details
#11
Хахаха 😅 https://t.co/kUD6n4mNSf
22ReTweets71Favorites·Details
#12
Тука некои твитерџии се како Тино... Мислат дека се смешни, а уствари врска немаат.
13ReTweets92Favorites·Details
#13
Кој ви ја пуштил гордоста на најјако?!
Спуштете се доле, ќе ве удри некој авион погрешка.
22ReTweets63Favorites·Details
#14
Јас како мала еднаш згазнав жаба и умре, голема е веројатноста да била таа мојот принц, зашто друго објаснување немам, чим никој не ме земал до сега...😏
8ReTweets101Favorites·Details
#15
Мислам дека за една мајка нема потешко нешто од тоа детето да и е тажно, па макај и она самата да се распаѓа од болка.
#ЕднаЕМајка 👸
16ReTweets70Favorites·Details
#16
Твитер уствари ти е ова :
-Ако си тажна од луѓе што не очекуваш,ќе те расположат.
-Ако си среќна, ќе те исхејтаат и нема бидеш веќе.
-Твитер е како нов пријател што ти доаѓа на гости, на почетокот е интересно, но после иди па натерај го да си оди.
-Всушност твитер ти е дрога.
20ReTweets57Favorites·Details
#17
Познат ви е оној звук на крцкање од капачето кога отварате некој пијалок...?!
Ете така сакам понекогаш да им го крцнам вратчето на некои луѓе...

*Јас како психопатка.
15ReTweets68Favorites·Details
#18
Прав маж те чека да се наспиеш, за да може кога ќе станеш да усиса ко човек без да те вознемирува.
15ReTweets64Favorites·Details
#19
Пронајден е пајакот што ја нападнал полицајката.
Виа инстаграм ☺ https://t.co/AjcBOkPfNo
14ReTweets65Favorites·Details
#20
Среќо насмеј ми се мори!! Ти е*ам тоа намќорот!!
16ReTweets59Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Поглиачиsmoothmanmk20
2Царевата Ќеркаcarevata_kerka19
3🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat18
4Црнокосаcrnokosa1238
5Професор Цветковиќtome_corner7
6Пепелашкаzrpaqxioyoiwjbf7
7crvenokosata2eyeshadow6
8Фиксиfilipfiksi6
9Kosovaredrndrnjarinja_5
10Русокоса девојкаblondy1655