TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

[не]јасна @klarascholz
#reach: 70443   ( 332nd )
#followers: 7271   ( 283rd )
#1
Драги @VipMK
Не ви е грев децата да ви растат со 19 канали Пинк место со Дискавери? https://t.co/wgMyebR7CQ
34ReTweets95Favorites·Details
#2
Столе го боли желудникот, нема јадено шарска цели 22 минути
18ReTweets84Favorites·Details
#3
Ако може шпанец да научи македонски за волку кратко време, може роден во државава да знае македонски за да си купи леб на македонски.
19ReTweets59Favorites·Details
#4
Само да ви кажам, без разлика кој е на власт, младите ќе се селат во странство. Не е толку до немаштијата колку што е до ретардираниот менталитет на народот и општеството.
9ReTweets36Favorites·Details
#5
а како може хоби да ти е шетање со девојката, и тоа да ми го кажеш на интервју за работа?
1ReTweets37Favorites·Details
#6
Почитувани @VipMK
7ма година како сум корисник на истата тарифа, 9та како сум корисник на вип. Имам 9 гига интернет, и еве за прв пат ми праќате порака дека сум ги потрошила. Да си го проверите броилото. И пишете си еден корисник помалку.
3ReTweets25Favorites·Details
#7
Во Дежа Ву им ги имаат пресечено каблите од бојлерите за девојчињата што мијат садови да не трошат струја и да мијат садови со ладна вода.
9ReTweets6Favorites·Details
#8
Како бе можат во автобус да се дошминкуваат?!
3ReTweets21Favorites·Details
#9
сесре, не го праел татко ти филмот, за да е твојот филм.
4ReTweets17Favorites·Details
#10
центар ви е затворен.
амбулантни коли фрчат.
појма неам што се дешава.
5ReTweets7Favorites·Details
#11
Something just like this ❤️ https://t.co/uUcYFDz4R6
2ReTweets13Favorites·Details
#12
Небото на Јасна ви посакува среќна нова ❤️ #СподелиНебоСоЈасна https://t.co/kUq2LOnhX9
2ReTweets13Favorites·Details
#13
На маса ми фалеа ванилиците со оревче на баба ми. И баба ми.
1ReTweets15Favorites·Details
#14
Моите деца ќе учат германски, сфатете како сакате.
1ReTweets15Favorites·Details
#15
Во новата година сакам да се пријавам на маратон и да научам да правам кифли.
0ReTweets15Favorites·Details
#16
Да им се посветевте на децата пола од тоа што се посветувате на милениците и твотерс ќе имавме среќна младина.
1ReTweets12Favorites·Details
#17
абе сморови едни, па дали има нешто подосадно од вашите скриншоти од миљарда профили од луѓе што никого не го интересираат?
гет а лајф, асап.
1ReTweets8Favorites·Details
#18
Атенш хор со селфиња на тл не е страшно, страшни се овие шо у месецот еднаш деактивираат, па не оди, па еееј се врати па ни фалеше драми
1ReTweets8Favorites·Details
#19
Мозокот ми пулсира од умор. За ова ли се боревме?
1ReTweets8Favorites·Details
#20
Да, точно е, на одмор сум и станав во 7.
0ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Реџина Филенџиbela_hrizantema8
2Vipvipmk7
3Sanka Coffie 🇯🇲tviterski6
4ln(a)ellenadsk6
5Пердуфpikabu005
6Претпоследнаpretposledna5
7Маријаkapkejks5
8McCoybavarecot5
9Sunloungersunloung3r4
10ДимуРmarkantenmomak4