TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сеирџија @koljo_sk
#reach: 67776   ( 334th )
#followers: 1735   ( 1880rd )
#1
Во лифт прееска, влегува странец притиска погрешен спрат по грешка и три пати се извинува пошо ќе застанувал без потреба. Влага македонче на друг спрат, минута го држи лифтот да си допраи муабет со колегата. Сакам да кажам во такви моменти добро е да си присебен.
34ReTweets116Favorites·Details
#2
Уште 5-6 епизоди how is made и професор на машински.
7ReTweets44Favorites·Details
#3
Колава ја возам цел ден на резерва, на радио иде don't let me down. Добар трол.
5ReTweets49Favorites·Details
#4
Два квадрата држава, провинција сме имале. https://t.co/KfD6KEDFXM
6ReTweets43Favorites·Details
#5
Жив си бе?
-Па, се преправам дека сум мртов кога ќе ми го постават прашањево.
10ReTweets27Favorites·Details
#6
Не ме засегнува возрасна граница и онака нема да дочекам пензија.
9ReTweets29Favorites·Details
#7
Мало внимание и ќе го направиш ова https://t.co/iTwt2ZOyti
2ReTweets44Favorites·Details
#9
Помеѓу промена на името и законот за јазиците фали '500 евра просечна нето плата' 🙄
6ReTweets25Favorites·Details
#10
Пругата за Бугарија да се вика 'влез во ЕУ' coz is never going to happen.
6ReTweets21Favorites·Details
#11
#ДоброУтро #ранобудни и сите ние што сѐ си земаме при срце.
1ReTweets28Favorites·Details
#12
Posledici od alkoholizam. Pa toae lesno, najgolemata posledica od alkoholizam e prazen novcanik.
4ReTweets16Favorites·Details
#13
Треба еднаш засекогаш да прекратам со финоќава.
3ReTweets18Favorites·Details
#14
Само денес имате потреба да истакнувате дека сте сингл или се мразите себеси секој ден од годината?
1ReTweets24Favorites·Details
#16
Од Ед Ширан поголемо увоболие ми создаваат само Борис Пауновски и водителката со шишките од брза кујна.
1ReTweets19Favorites·Details
#17
Подолг период се обидувам да смислам соодветна замена за 'преку курот веќе' ама залудно. Нема.
3ReTweets11Favorites·Details
#18
8 илјадитиот твит го посветувам на 8те илјади денари доплата на рака ☺️🔫
1ReTweets16Favorites·Details
#20
Заборавав да отидам ☺️☺️☺️☺️☺️☺️ https://t.co/6z7ApPFDJy
1ReTweets15Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Лененаtravarka_23
2Buçkoyelrambobtwo17
3PokojniTozajaopokojnitoza12
4џи џи Еџedge9729
5Поглиачиsmoothmanmk8
6нит Вера, нит Љубаnitveranitljuba8
7Phoenix™dataasum8
8Mery💎mumamery7
9Дарлаmitevskad7
10Кукуњавскаemmyllija7