TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џудит Неписмената™🎉🐽 @kroffni4ka
#reach: 103109   ( 78th )
#followers: 8608   ( 185th )
#1
Добри луѓе, девојчето ми е другарка веќе долги години.
Таа е едно прекрасно, добро и мило создание кое има една единствена желба - да може да чекори напред во животот без туѓа помош.
Затоа ве молам, кој има желба нека донира на броевите.
За повеќе инфо контактирајте ме во ДМ. https://t.co/toObb9lNqC
96ReTweets25Favorites·Details
#2
Да ти зготвам една манџа од песок и гранки, да ти направам една торта од кал и цвеќиња, како во детството. 😍
Па да се навикнеш на вкусот за кога ќе те закопам жив, пичка ли ти мајчина. ❤️
30ReTweets92Favorites·Details
#3
Не дека ми е другарка, ама го напишала сѐ што срцето ми плаче цело попладне.
Бугарка сум, но ја сакам Македонија. Ги сакам луѓето што останаа таму и тие што си заминаа. Ме боли за нив, за нивните родители и за идните им деца. https://t.co/eBZJjZGz7B
23ReTweets54Favorites·Details
#4
Шо знам, татко ми и брат ми се биле у војска и не чекаат на мајка ми или некој друг да им зготви.
Тоа е таа разлика, дечиња.
Лиглиња сте. Чао, пријатно!
13ReTweets83Favorites·Details
#6
Право другарство! https://t.co/xPx5gbyqEM
9ReTweets63Favorites·Details
#7
Прекрасно е чувството на секој 28-29 дена да си ѕвер.
Да јадеш како ненормална, да ти жешко и да мислиш дека во секој момент ќе убиеш некого.
13ReTweets46Favorites·Details
#8
Некогаш седев до 04:00 на тл, станував во 07:10 за работа, не ни спиев попладне, функционирав одлично и бев добро.
Сега 8 саати сон не ми се доволни и сите ги мразам.
7ReTweets63Favorites·Details
#9
Цел еден живот испуштив, не па автобусот.
12ReTweets47Favorites·Details
#11
Убаво е да си заљубен, десет пати поубаво е кога е обострано.
11ReTweets49Favorites·Details
#12
Дајте бе да ве научам да правите лажни профили без да ве фаќаат, прозирни сте.
9ReTweets50Favorites·Details
#13
"Абе не ми е гајле..."

Се спрема два саати, бидејќи ќе го види.
9ReTweets46Favorites·Details
#14
Колку си психопат од 0 до другарка ми си направила тест како ќе изгледа како машко, ја симнала сликата, отворила нов профил на фб и сега ми се пушта?
5ReTweets57Favorites·Details
#15
Да се заљубите во очи.
Тие што ве поврзуваат само додека се гледате дури и кога не се допирате, тие кои ги памтат сите детаљи на вашето лице кога сте далеку. Тие во кои можеш да се огледаш во најубаво светло, тие кои сјаат на посебен начин.
11ReTweets39Favorites·Details
#16
Да е до мене појма немате како би ве споила сите. 😍
8ReTweets48Favorites·Details
#17
На сите ни годи внимание, да не се лажеме.
9ReTweets44Favorites·Details
#18
Другари, сакам да споделам битна за мене вест.
Штотуку зборев со приближен на господинот Зоран Заев кој ми кажа дека најверојатно ќе бидам вработена во влада како експерт за политичка и бизнис комуникација со источниот сосед.
Примам честитки. :)
Веќе имате свој човек внатре!
4ReTweets54Favorites·Details
#19
Не знам дали е од температурата, ама сакам деца да имам.
5ReTweets49Favorites·Details
#20
Шефот денес на сите жени вработени во фирмата им го скрати работното време и им даде ваучери за козметика, мене ми кажа голема да растам. Озбилно.
3ReTweets52Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ЈОНЏИКАotpisanaboni118
2❇BisouBisou❇im_reincarnated58
3Хамбаhambaboy55
4Веганpetit_pourceau40
5Sasho Andonovdr_koljo35
6Poison Ivyhedera_genus30
7Оркоkakoorko28
8Сон Џоку亀nema_shansi23
9Ненајаденact_a__fool23
10Д-р Јефто™jefto101ot23