TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Емотивната @l2dy_1n_r3d
#reach: 42635   ( 802nd )
#followers: 407   ( 7260rd )
#1
Каква Милка, каква Нутела, крушевскиот локум не го менувам за ништо! Колку е само највкусен ❤ https://t.co/acjXwGRamT
15ReTweets87Favorites·Details
#3
За вечера полесна храна. Не дека ќе ме најаде мала пастрмајлија... https://t.co/G2IYxczBKb
1ReTweets20Favorites·Details
#4
Пред некој ден на колешка и' дадов комплимент дека изгледа убаво. Еден колега ме слушна и искоментира дека било понижување за мене шо сум ја "кревала во облаци". Навистина не знам шо има понижувачко у тоа некому да се каже убав збор, пофалба, комплимент.
3ReTweets9Favorites·Details
#5
Немојте да ги осудувате оние кои се лоши. Такви се бидејќи им негостига љубов. Бидете барем љубезни со нив.
2ReTweets12Favorites·Details
#6
Со вистинската личност, секој ден/секоја вечер е Валентајн ☺😊💑 https://t.co/036ozr9e3K
1ReTweets14Favorites·Details
#7
Едвај чекам да дојде среда! Заеби Трифун/Валентајн, има Лига на Шампиони 😊
2ReTweets7Favorites·Details
#8
Ниеден виртуелен муабет не може да ги замени допирот на дланките, погледот полн со љубов и топлата прегратката.
1ReTweets9Favorites·Details
#9
Секој ден ни' е подарок. Користете го максимално! Сакајте. Љубете. Смејте се. Подарувајте. Простувајте. Помагајте. Нема потреба од негативни мисли, себични постапки, лоши зборови.
2ReTweets6Favorites·Details
#10
#ОнаКога покрај себе имаш личност која секојдневно те опсипува со скапи подароци: љубов, внимание, грижа, бакнежи, прегратки, насмевки, заедничко создавање на најубави спомени.
А ти возвраќаш трипати повеќе, знаејќи дека таа личност и тоа како го заслужува најдоброто од тебе.❤️
1ReTweets9Favorites·Details
#12
Кога во една личност имаш најдобар пријател, прекрасен дечко и фантастичен љубовник - среќа е и благослов, бесценето нешто ❤
#ДоброУтро луѓе мили 😊
0ReTweets9Favorites·Details
#13
@Zoran_Mijalkov @ABavcov @dzana0706 @Ebate_Belja @Emmyllija @TiliaIv @Hedera_Genus @Marina_Gjorgji @imimnone @partizangunner @AnalyticAsgard @dusicakrasojev1 @Srbak @bebence_malo @ZoranJovanoski3 @JasnaKoteska @MumaMery @galevski @pivo_ok_pozz Преубав викенд луѓе мили! 🍻 Радости, насмевки, љубов и секс да имате еден куп 😄 ❤ https://t.co/Ev0qhFyb2O
0ReTweets9Favorites·Details
#14
Твитајте си вие за политика, јас ќе твитам за љубовта и слични убави нешта како неа.
1ReTweets5Favorites·Details
#15
@Ebate_Belja @Emmyllija @DrnDrnJarinja_ @mitevskad @nalutilus @HepiAur @zlatnoslavejche @Ladybug1491 @dzana0706 Убав, преубав викенд имајте сите! И баталете политика барем овие два дена. Појачајте музика, имајте секс неколку пати и смејте се што е можно почесто 😗
0ReTweets7Favorites·Details
#16
Девојки немојте бе у теретана со кило шминка на вас. Мислам, вие си знаете, ама не изгледа ич убаво.
0ReTweets7Favorites·Details
#17
Концерт на Маестро Балашевиќ во Скопје во мај! ❤ Фала ви дечки од Авалон продукција! ❤
1ReTweets4Favorites·Details
#18
Во врска со утрешниот празник (католичкиот) : Дај Боже сите да си имате покрај себе личности со кои секој ден ќе ви биде Валентајн и ќе ви покажуваат секој ден, не само утре, колку е најубава љубовта. ❤
1ReTweets4Favorites·Details
#19
Гледачот шо зборуваше сега кај @OgnenJaneski у емисија како е напнат, некој ден ќе истепа некого. Преку телефон.
1ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1EmptyPersonadarkhour_seeker4
2ПатлиЏанчеdzana07064
3Ебате Бељаebate_belja4
4Кукуњавскаemmyllija4
5вина невинаnalutilus3
6Shqiptare nga Kosovadrndrnjarinja_3
7Зоран Мијалковzoran_mijalkov3
8Mulanzlatnoslavejche3
9ХепиАурhepiaur3
10☆♡☆Ивона Оданочената☆♡☆ladybug14913