TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 56429   ( 523rd )
#followers: 1307   ( 2496th )
#1
Се навикнав да сум сама меѓу луѓе
17ReTweets55Favorites·Details
#2
Замисли некој стварно се грижи за тебе
9ReTweets41Favorites·Details
#3
Иди откажи се од љубов да те видам
8ReTweets33Favorites·Details
#4
Обично сме толку зафатени бркајќи го комарецот што го пропуштаме слонот
6ReTweets22Favorites·Details
#5
Реално гледано,имам реален проблем со реалноста
5ReTweets24Favorites·Details
#6
Прелива душата преполна
6ReTweets21Favorites·Details
#7
Не верувам во засекогаш,верувам во сега
4ReTweets27Favorites·Details
#8
Што повеќе брзам толку помалце време имам
5ReTweets24Favorites·Details
#9
#10
0ReTweets30Favorites·Details
#11
Во новата година сакам бистра глава
4ReTweets17Favorites·Details
#12
немаат поим кои се рокерисмораву
1ReTweets24Favorites·Details
#13
Книги читам исклучиво за да имам што да пишувам по социјалните мрежи
3ReTweets17Favorites·Details
#14
Македонец не го спречува знак
"Forbidden" не па "Please don't"
2ReTweets16Favorites·Details
#15
Не ме чуди што го отупеа со двојазичноста,ме чуди нееластичноста,неспремноста,непомерувањето од место,несакањето,неразмислувањето...
2ReTweets16Favorites·Details
#16
Кога оние што ги сакам ќе преминат на нешто подобро од мене чувствувам задоволство,никако болка и љубомора
3ReTweets13Favorites·Details
#17
We can be heroes just for one day,
We can be us just for one day
2ReTweets16Favorites·Details
#18
Не биди тип на човек
"што ќе правиш на 01.01,ќе правиш цела година"
3ReTweets12Favorites·Details
#19
1ReTweets18Favorites·Details
#20
Мене денес ми почнува годината сосе диети,сосе вежбања и останати рокенроли
1ReTweets18Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1баба зинетиcentraphor0950
2Д.Д.Ј.drndrnjarinja_45
3Santino020by00729
4Кукуњавскаemmyllija26
5Др Арсланагићarslajemenibog25
6Mery💎mumamery23
7Дуле СавичⓇshushmula17
8г. г. Еџedge97214
9БабаКаља ❄️katemagritte12
10Стврднатvlatkovski12