TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Андон @lazovjanev
#reach: 21511   ( 1520rd )
#followers: 1274   ( 2582nd )
#1
Унапредениот полковник силувач во АРМ ја нема влечено за коса Шеќеринска.
7ReTweets21Favorites·Details
#2
Кој памти кога Хојт Ји беше во посета, а Бејли на насобраните новинари покажуваше со прст кој да постави прашање, колку трае прашањето, кога завршува пресот, ...
Дип Стејт
*Па, уште се вреѓаа кога прашаа дали знае Белата Куќа
8ReTweets16Favorites·Details
#3
Коа ќе видиш, Анѓушев и грчиштава во Солун денес се едно исто.
Едниов го дава името за пари.
Другиве не го даваат името зошто пола Егејска Македонија ќе мора да го врати имотот на луѓето што ги имаат тапиите.
5ReTweets14Favorites·Details
#4
Американското министерство за правда и ФБИ под истрага. Све што смрди во Македонија доаѓа оттаму. https://t.co/lkMZns4KCK
5ReTweets7Favorites·Details
#5
Една слика, 1000 евра со ДДВ. https://t.co/WZzkm0EhoI
3ReTweets11Favorites·Details
#6
Излегоа од затвор исламистите што палеа нови автобуси?
Или никад не ни лежеа.
3ReTweets10Favorites·Details
#7
И 42 беше невладина, не им верувајте. https://t.co/iPyDJHyj6e
4ReTweets7Favorites·Details
#8
*Небањата теза, си го бара со Борјанче https://t.co/ezpTdfmDBP
5ReTweets4Favorites·Details
#9
За чудо, снимките им беа многу веројатни и потполно јасни. https://t.co/yHGH64CsI2
3ReTweets9Favorites·Details
#10
@LOshGZE Важно три желби исполнети, албанска - грчка - бугарска.
2ReTweets11Favorites·Details
#11
Бондстил сакал-нејќел, морал да ги предаде копиите од текст пораките кои ФБИ ги избришал.
Така ти е кога си еден од главните хабови за шпиунажа во светот.

Трите албански држави као стресени се малце.
3ReTweets7Favorites·Details
#12
Втора сум му. https://t.co/wyAv3UWgQ9
3ReTweets7Favorites·Details
#13
Твоето допрва доаѓа. Сашо Ордановски во дебата уште пред Црпко да пушта “бомби“: Само да знаете што има во снимките, ќе счушнете.

Од каде снимки кај него? Единствено објаснување е дека е соработник на странски служби кои снимале. Ќе си дозволам да кажам, и идеологот на процесот. https://t.co/uUz3S7jnZO
3ReTweets6Favorites·Details
#14
Пренесете им на комуњариве дека во една од најбогатите земји со нафта, Венецуела, месечната плата падна под 1 $. Куба со 20-25 $ месечно им изгледа како рајска гградина.

До пред само 30 год. Ј. Кореја и Венецуела беа на исто рамниште.

Комуњаризам на дело сега и кај нас.
2ReTweets9Favorites·Details
#15
@perfectlyslow @bobstar_m Од Костур се.
0ReTweets15Favorites·Details
#16
Кој мајндфак, сите овие излезени грци беа за Хилари и Дип Стејт кои и те како им одговараа.
3ReTweets5Favorites·Details
#17
Албанското МНР реагираше за факинг графит во Битола.
Баш да слушнам шупциве како ќе реагираат на Ципрас.
1ReTweets10Favorites·Details
#18
Како што слушнавме во разговорите, ... https://t.co/ZwONTpBXCw
2ReTweets7Favorites·Details
#19
После изјавата на Ципрас, Васко Наумовски не звучи воопшто наивно.
Освен преговарач за името, ДА НЕ ЗАБОРАВИМЕ дека е амбасадор во САД.
0ReTweets13Favorites·Details
#20
Замисли, се пријавил за јаничар и го одбиле. https://t.co/OyduKtoRyQ
3ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Zarko Ristovskidecimalfawn421020
2Слаткар Бавчовabavcov13
3Катарина Вит ❄perfectlyslow13
4Bobstarbobstar_m9
5Maximum Overtrollmaximovertroll9
6Cosmopolitanalikiaj7
7Shlummutz 💊😂👌🇲🇰mindinmotionmkd7
8Jewelskaiskulirana6
9Mirko Popovpmg_recordings6
10Пази ЛЕЏАloshgze6