TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оној со брадата @legovski
#reach: 139900   ( 6th )
#followers: 15420   ( 34th )
#1
Твитерџии. За мое, за ваше, за наше добро и за доброто на интернетот како концепт: престанете да го разбирате твитер сериозно. Твитер е. Не е академија на науки. Не е собрание на племенските пророци. Не е учењето на Буда. Факинг рандом мисли се на рандом ликови. Олабавете.
211ReTweets693Favorites·Details
#3
Македонија треба да ја тепа Данска, Шпанија да игра нерешено, Чешка да изгуби, Марс да влезе у третата куќа а Хозе Игнасио да ја побара Есмералда за жена. Е тогаш имаме шанси за пласман.
75ReTweets254Favorites·Details
#4
Се возам у такси, поминуваме покрај црква, таксистот се крсти три пати. На следна раскрсница поминува на црвено ко камиказа, јас се крстам три пати.
64ReTweets260Favorites·Details
#5
Татко ми и вика на медицинската сестра у болница "Многу си фина со мене, ти посакувам да си најдеш еден дечко како син ми". Чале got game.
34ReTweets273Favorites·Details
#6
- Госпоѓа Менче Атанасова, сакате ли уште едно пиво?
- Точи!
51ReTweets200Favorites·Details
#7
Значи јас не паѓам во депресија. Јас скокам, правам двојно салто, се вртам 360 степена околу оска, пак двојно салто, ширам раце, и улетувам у депресија.
48ReTweets170Favorites·Details
#8
Како ми почна денес денот, добив по грешка покана од некој рандом човек од Словенија за на журка бидејки му се родила ќерка. И јас, културно му вратив порака. Да му е жива и здрава. https://t.co/stui7tlwBn
18ReTweets232Favorites·Details
#9
И да, дечки, да не заборавам, бараме Андроид програмер/ка за кај нас. Многу фина екипа сме, почина таа што не фалеше, бог да ја прости, па морам сам овака. Заинтересирани слободно нека пишат у ДМ, зашо за некои 2-3 недели ке почнеме со интервјуа. Aaaaight?
65ReTweets28Favorites·Details
#10
Ги држиме главите збутани у телефон, најчесто поради тоа што сакаме да бидеме на некое друго место а не таму кај што сме во моментот.
32ReTweets119Favorites·Details
#11
Можеби најубавата работа во врска со љубов е тоа што не можеш да ја скриеш зад зборови. Можеш да обвинуваш, можеш да плачеш, можеш да кажеш што сакаш, но љубов се гледа, како лошо зачешлана коса или парче чипс кое што ти се закачило за џемперот. Ако постои, се гледа. Ако не, не.
37ReTweets104Favorites·Details
#12
Јас не сум алкохоличар, само се наградувам со алкохол после заебан ден, а у последно време сите се такви, ок алкохоличар сум.
32ReTweets107Favorites·Details
#13
Ништо не е поприсутно од твоето отсуство.
33ReTweets91Favorites·Details
#14
И некој ден, ке посегнам по тебе како во старите, добри, среќни денови. Ке те прашам како си. Среќна ли си. Имаш ли некој што те чува онака како што заслужуваш. Да, јас, еве, по старо, пијам по малце, да мине денот и ноќта да не тежи.
27ReTweets92Favorites·Details
#15
Што живот е тоа со грутка во грло?
28ReTweets83Favorites·Details
#16
Нова издание на #ТвитерБаскет. Толку. https://t.co/OQXUeBoGtw
20ReTweets106Favorites·Details
#17
Ти: Пинг @VladaMK.
@VladaMK: Понг.
31ReTweets73Favorites·Details
#18
Продавачките од бутици да се соберат на една заедничка конвенција на продавачки и еднаш за секогаш да се договорат дали облеката се собира или се шири со перење.
24ReTweets94Favorites·Details
#19
Сакам да престанам да се издишувам и да почнам да дишам.
23ReTweets90Favorites·Details
#20
"Здружението „Дрита агб“ од Гостивар за проектот „Афирмација и одржливост на албанската култура преку промоција на традиционалните обичаи на албански сунет во Македонија“ побарало 610.000 денари, а Министерството одобрило 500.000 денари."
Ај ај ај ке беше смешно да не беше хорор.
29ReTweets71Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Chlamydia Macedonicaschiffer_pg1419
2ОмајФАЌИНгад!0majgad18
3Г-ѓа Старкmarincepink15
4Џотоgiotto_mkd14
5pripyat's finestpoceldendoma11
6Go, Devil Sith. LMevilgrouse10
7г.Влатко Вердерvlatko_werder10
8Poison Ivyhedera_genus10
9Maximum Overtrollmaximovertroll10
10Жaне oд кaдрoвocccruella10