TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Libertas.mk @libertas_mk
#reach: 45211   ( 725th )
#followers: 4467   ( 626th )
#1
Со оглас се бара историчар за државен советник во Министерството за здравство https://t.co/Atei0u4oMh
3ReTweets4Favorites·Details
#2
Хојт Ји: Има шанса во 2018 година конечно да се реши спорот за името со Грција https://t.co/pcXMYr94bq
3ReTweets4Favorites·Details
#3
На подрачјето на СВР Тетово откриени 1.908 лица кои возеле без положен испит и валидна дозвола https://t.co/hvSkqvK4Fy
3ReTweets4Favorites·Details
#4
Сјо води истрага за Oрце Kамчев https://t.co/EqlwepMhEx
3ReTweets4Favorites·Details
#5
Најмалку транспарени министерствата што потрошиле најмногу на јавни набавки https://t.co/FmOpG5qXp2
3ReTweets1Favorites·Details
#6
Алаѓозовски: Се испитува квалитетот на бетонот и арматурата на спомениците од Скопје 2014 за да се види дали... https://t.co/xd1EYweBft
2ReTweets4Favorites·Details
#7
Богоев: Немам службен телефон, претходно по 550 евра од буџетот биле одделувани за Јакимовски https://t.co/8Xx1Cu6WV1
2ReTweets3Favorites·Details
#8
Освен Чичаковски никој од ДИК не ги вратил бонусите во буџетот? https://t.co/uXM6Fjfsc8
3ReTweets0Favorites·Details
#9
Македонија може да преживее само ако умре! https://t.co/m4uA2mFqb5
2ReTweets3Favorites·Details
#10
(ВИДЕО) Стојановски: За работно место во ВМРО-ДПМНЕ се бараа од 2.500 до 10.000 евра, а од женските членови и... https://t.co/T6WC6KH9vw
1ReTweets5Favorites·Details
#11
Софија воведува целосна забрана на коњските коли низ градот https://t.co/7u0fZPMR0V
2ReTweets2Favorites·Details
#12
ВИДЕО: Вечерва во 360 Степени - интервју со обвинителката во СЈО, Фатиме Фетаи https://t.co/iWrU25GaLj
2ReTweets2Favorites·Details
#13
Нормираниот учинок ја урива исплатата на минималната плата во конфекциите во Источна Македонија https://t.co/yv8H11TCNM
2ReTweets2Favorites·Details
#14
Два стана оштетени во пожар во Центар - најверојатно е подметнат https://t.co/yPp39vbgSb
2ReTweets2Favorites·Details
#15
Романските пратеници се возат со воз, бугарските користат службени станови, хрватските за превоз имаат по 330... https://t.co/955RKubzSS
2ReTweets2Favorites·Details
#16
Борисов во ЕП: Бугарија и Македонија се вистински пример за решавање на проблемите https://t.co/FIa5YKcEY5
2ReTweets2Favorites·Details
#17
Ципрас: Ќе го решам спорот со името, без оглед на штетата што ќе ја претрпам https://t.co/bPxTDt3v3X
2ReTweets2Favorites·Details
#18
Блок 2 во РЕК Битола се враќа во мрежа https://t.co/AKz6qoWs5a
2ReTweets1Favorites·Details
#19
ФОТО: Амди Бајрам како султан на овогодинешниот ромски бал во Александар Палас! https://t.co/7XoyJjheYb
2ReTweets1Favorites·Details
#20
Пратениците кои се спротиставија на изборот на Мицкоски, исфрлени од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ https://t.co/qimluscIta
1ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии