TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пази ЛЕЏА @loshgze
#reach: 76185   ( 261st )
#followers: 6076   ( 387th )
#1
#СегаКажувам
Ќутевте и лажевте дека нема #ТиранскаПлатформа, #СегаКажувам дека Бугарите се фашисти, #СегаКажувам и дека #Таљат и цела влада се нелегитимни, #СегаКажувам дека СИЛУВАТЕ ЕДНА МАЈКА.
#СегаКажувам ја СИЛУВАТЕ МАЈКА #Македонија - брутално и пред наши очи.
64ReTweets131Favorites·Details
#2
ЧУЈТЕ И ПОЧУЈТЕ ТВИТЕР луѓенца.
@VladaMK ЛАЖЕ !
Според ВЕБ сајтот на Венецијанска комисија за 2018 https://t.co/n5AkQ5lvD0 и 2017 https://t.co/i5rHtQNFPU
Република Македонија не е евидентирана дека поднела барање за мислење за законот за унапредување на јазиците.
#LetThatSinkIn
65ReTweets93Favorites·Details
#3
Вечерва,додека на топло,бањати, намирисани,најадени, напиени чекате 2017-та да го отпее последниот стих,сетете се дека некој денес не е со своето семејство, некој денес гние во затвор за дела што не ги сторил, постапки што не се случиле.
Помолете се вечер за #СлободаЗаПатриотите https://t.co/BrXXt7GFB1
59ReTweets99Favorites·Details
#4
Дали има процес против некој од #ДУИ...???
And The @Zoran_Zaev says... https://t.co/fKiloHpCV4
61ReTweets88Favorites·Details
#5
Амбасадор чија земја ИЗЛЕГУВА ОД #ЕУ ни дава совет дека треба да го смениме #ИМЕТО за да ние влеземе таму од кај шо тие излегуваат #letThatSinkIn
#Фала@BritAmbCGarrett https://t.co/J1dMtchq0F
57ReTweets96Favorites·Details
#6
For #Macedonia 🇲🇰 #Jerusalem is the capital of #Israel @realDonaldTrump needs to address his ambassadors worldwide who are representatives of the #DeepState and don't represent #USA .
They pushed the #UN vote yesterday by political blackmail and #usaid money ☑
🇮🇱🇲🇰🇺🇸 https://t.co/NHRuQZjsjL
57ReTweets68Favorites·Details
#7
Ова е ГРЧКИ учебник по историја. Од 1976-та година. Јасно се гледа. 1976-та за ГРЦИТЕ ПОСТОИ МАКЕДОНИЈА во рамките на СФР ЈУГОСЛАВИЈА.
Симни ја сликава.
Зачувај ја.
И увек коа некој ЧОБАН комуњарско балистички ќе ти сере дека сме од зад карпатите - залепи му ја ! https://t.co/mvBv9KqHiH
52ReTweets82Favorites·Details
#8
Пари се печалат, имот се стекнува, штета се надополнува, криминал се открива, пожар се гаси.....
#Име,
#Идентитет,
#Јазик,
#Култура,
#Традиција - не се враќаат кога сам ќе си ги одземеш. Сетете се на #ФИРОМ - нема враќање. Народ без историја нема иднина, дрво без корен-умира ! https://t.co/NWz2p1bZAA
47ReTweets86Favorites·Details
#9
Донесен законот за шиптарски.
Сите што до сега имаат поднесено #Изјава нека ме контактираат во ДМ со цел подготвување на тужба и поднесување на барање за одштета.
#ОдимеДоСтразбур
#НеВоМоеИме
#НиеСмеОтпорот https://t.co/I55GyuVe0D
50ReTweets74Favorites·Details
#10
Да ви повторам.
-кур ги боли како ќе се викаме
-кур ги боли за идентитет
-кур ги боли за економија
-кур ги боли за #БолниДечиња
-кур ги боли за чист #ајро
-кур ги боли за 500€ плата (имаат по 1500-2000€)
-кур ги боли за вас
Болни ретардирани исфрустрирани психопати без образ.
45ReTweets86Favorites·Details
#11
Прошетај по ФБ. Види кај се за празнициве сите тие шо те палеа на слобода, правда, 500€ плата и чист воздух. Ќе видиш Париз, Прага, Виена, Барселона... 11 години е така.Остана само ти со прстот у уста, излажан, сам, со празен џеб и нови проблеми...
#ПоздравиОдГлупоград
#Suckers https://t.co/lrzE5838oU
45ReTweets71Favorites·Details
#12
" Ширина која нам даје уставА је довољна "
* Хоче да го ломи Устава и да мења закона сос 62 https://t.co/n1iOXcWTo6
43ReTweets76Favorites·Details
#13
Се сеќавате пред 11 месеци коа ви викаа дека доказ дека Грујо донел #двојазичност у 2008-ма и "докажуваа" со слика од стоденарка на која има слика наречена поглед од албанска куќа?
Е до толку сте глупи.... https://t.co/b7vfxb8zIM
39ReTweets72Favorites·Details
#14
Вакво #Скопје ви остави #ВМРО.
Го ебавте за 7 месеци.
#КешовиниСведоци
#ЖивотOFF https://t.co/yoEJbmalPA
40ReTweets67Favorites·Details
#15
#ден2
#МАКЕДОНСКАТА Академија на науки и уметности
И
#МАКЕДОНСКАТА Православна ЦРКВА
#НЕМААТ #СТАВ по
прашањето на спорниот #НЕУСТАВЕН #КРИМИНАЛЕН
#ПОНИЖУВАЧКИ
закон за #двојазичност
#LetThatSinkIn
Ги товиме со #НашиПари
ДОСТА Е !
банери: @crepotod1211https://t.co/xRddMjghf6
43ReTweets57Favorites·Details
#16
#СегаКажувам , во овој момент НЕМА НИКАКВА #ТиранскаПлатформа !
Истата е само во главите на небањатите жмроњи.
И покрај тоа шо ја нема, ГРУЈО ја прифатил цела.
Освен #СЈО.
Колега Тунтев, дај преведи на поише јазици за да се осеќаат жмроњиве неписмени а ние да сме препаметни.
GO! https://t.co/tgxDj5rpnz
42ReTweets59Favorites·Details
#17
#КакоДаПознаешДекаСиГЛУП
2. Ти викаат дека жена шо никој до вчера не ја знаел, шо се провлекла низ факултет со 6.4 просек, шо не знае да чита - е најдобар обвинител и ќе донесе правда.
До тебе е, #ГлупСи
38ReTweets69Favorites·Details
#18
#ДоброУтро пријатели на низата краткорочни и долгорочни мерки против загадувањето и љубители на понудата поврат на #ДДВ 😘🌳🌲🌳🌲🌳🌳🌲🌳🌲🌳🌲🌲 https://t.co/E9tISDuf9c
40ReTweets63Favorites·Details
#19
После изгубениот јазик .... НЕМА НАРОД !
✝СТОП ЗА #Двојазичност
✝СТОП ЗА #Експерименти со НАРОД
✝СТОП ЗА #Комуњари
✝СТОП ЗА #Балисти
МАКЕДОНИЈА на МАКЕДОНЦИТЕ 🇲🇰🇲🇰🇲🇰 https://t.co/6znhbJGnao
40ReTweets63Favorites·Details
#20
Премиер - Заев
Новинар - Политико
Професор - Најческа
Економист - Данска
Ген. Сек - Рашко
Одбрана - Рада
Топ твитерџија - Баже
Пратеник - Туфте
Бизнисмен - Циго Анѓушев
Да не се залажуваме, we' re screwed.... https://t.co/hMm2mLwxPR
36ReTweets74Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1На Ванчо постариотkarsijak53
2Силјан Штркотsiljanstrkot51
3Maximum Overtrollmaximovertroll47
4☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z45
5Сплинтерsinisa_goliotok38
6JaneDoesonjatd37
7Deda Pilos4_pilos37
8Хер Искендер Пашаpashaiskender34
9ПанкотНе(Е)мртовpivo_ok_pozz33
10Antonio Glishkoantonioglishko32