TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Господин Артан Груби @lpvistinskicoek
#reach: 61043   ( 454th )
#followers: 1220   ( 2673rd )
#1
Епа ај честито новата кола од 35.000€ на Директорот на Платежна Агенција -Пежо 508, Николче Бабовски.
Дастерот од 2015, премногу извозен беше.
*не беше
Планинци искомплексирани, маме ни ебавте.
30ReTweets78Favorites·Details
#2
"Злоупотреба" на деца на Бадникова поворка.
Ова е прогресивна и современа едукација :) https://t.co/HVa1rFzOmG
26ReTweets51Favorites·Details
#3
Без маус?
Ух да беше овј од Вмро колко добри шале ќе направесва слободоумни командоси и граѓани на светот https://t.co/Aun1sN7KHB
13ReTweets42Favorites·Details
#4
На Бадник у Скопје, шарен командос љубомори на овуј слику, зашто има повише дечиња од револуционери у њино време 😂 https://t.co/2pKloIq7XV
12ReTweets28Favorites·Details
#5
Со такви интелектуалци во СДСМ и патриоти во ВМРО, Makedonija nema potreba da se grizi za svojata idnina.
Ќе ја нема.
9ReTweets33Favorites·Details
#6
Ми у Куманово поштуемо си закони.
Кумановски закони. https://t.co/diQ4Emn5hI
9ReTweets32Favorites·Details
#8
Леле кој и да га направи овој е прејако 😂😂😂
А Столе стварно га кажуе "А лажен цепелин"?? 😂😂😂😂
Столе ЛЕГЕНДО!

https://t.co/aGLQKukiWO https://t.co/qgEJUq295d
9ReTweets24Favorites·Details
#9
Македонци!
Ништо не губите со двојазичноста!
Ни со промена на знамето!
Ни со промена на химната!
Ни со промена на името!

Paricinja zglab 5.000€ plata
9ReTweets18Favorites·Details
#10
Ако гу пратиш логику на твитерџие, моментално загадување е од бадникови огнови од лани.
😢🔫
6ReTweets26Favorites·Details
#11
Од милион аргументи на професорките Ќулафкова, Гордана, од милион причини зошто да не се прифати својазичност, osvesteniov grafjanin како аргумент ја зема фашистката Беса и глуп аргумент со пити.
Иди јадете тољумба. https://t.co/qu91vJ4QmX
7ReTweets19Favorites·Details
#12
На твитер блокираат тие што се чувствуваат инфериорни, не заради различното мислење.
4ReTweets25Favorites·Details
#13
Не постои тиранска платформа.. не постои тиранска platforma не постои tirabska platforma не postoi tiranska platforma ne postoi tiranska platforma
Gradjani https://t.co/a0mARjEQ1d
8ReTweets11Favorites·Details
#14
Отприлике сви мои новогодишни резолуцие 😂 https://t.co/AEOrprBO0W
7ReTweets10Favorites·Details
#15
После толко године играње кладилницу, најде га совршен систем 100% добитан.
Не уплаќаш.
5ReTweets13Favorites·Details
#16
Сакам да имам памет како твитерџија што мисли дека Бадников Оган загадуе ваздух.
Колко ќе ми е полсан живот без мозак.
3ReTweets19Favorites·Details
#18
Глуп мисли дека постои збор ПОБОЉА. https://t.co/joBT8xPx7I
2ReTweets15Favorites·Details
#19
@box_kiki Тоа не е мислење на вмровци, туку на експертите, правниците. Политичко курвање со дуи, само за да направат влада.
Ако сте толку по правда, како бе не ве тангира тоа што пробуваат противуставен закон да го протнат?
3ReTweets11Favorites·Details
#20
Дајте референдум за закон за #двојазичност
Или прпа, а?
4ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Виктор Стевичviktorstevich28
2Maximum Overtrollmaximovertroll17
3Nikolanekojnikola15
4ТвитеротНаАнаФранкbox_kiki14
5Daniel Anastasoffalgorit00714
6Poison Ivyhedera_genus13
7Лично Јаdevojchetoli12
8Aleksandar Tortevskiatortevski8
9Sashe Ivanovskisasheivanovski8
10Dime (5,04186 ден.)dimes10cent7