TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ристо Разбираш @luck15c
#reach: 60237   ( 442nd )
#followers: 2306   ( 1389th )
#1
Детето шо пее за УЧК побарал 200 000 добил 300 000. Ние да донираме за болни и сиромашни а? Мамето да ви го ебам се да ви ебам...
40ReTweets105Favorites·Details
#2
Оооо ме врти коленооо... https://t.co/yZOPlLZ6RY
31ReTweets86Favorites·Details
#3
Чив ли овој струмички хотел кој се грее на нутела и ниедна инспекција не смее да го чепне? https://t.co/xegTWwtU68
26ReTweets56Favorites·Details
#4
Ќе го менуваат Законот за референдум по скратена постапка... Сега баш нели... Сосема случајно...
19ReTweets55Favorites·Details
#5
Заев пред да стане Премиер. Изгледа и ова му е гаф, изваден од контекст... https://t.co/4CkymJlHWO
23ReTweets35Favorites·Details
#6
Логиката на Моџо која ми се допаѓа многу... https://t.co/OrvRim7xRG
19ReTweets40Favorites·Details
#7
Твитерџијата од МНР, пред да почне да брише и блокира, ќе даде оставка денес? Ќе се извини? Дац категорија или Диме Спасов?
17ReTweets43Favorites·Details
#8
Да ме гледаш како Иванна шо го гледа на Бојко... #љубов https://t.co/2IPpbdAruv
15ReTweets40Favorites·Details
#9
На крај Бетмен и компанија ќе излезат во право, дека оваа Влада е поставена со крајна цел -промена на името...
9ReTweets51Favorites·Details
#10
Оти не сте ми ја покажале до сега оваа слика? Срамота... https://t.co/Re4vhhmsmM
12ReTweets41Favorites·Details
#11
Ќулавкова: Со промена на името на државата и јазикот сами ќе и дадеме легитимитет на тезата дека сме вештачки конструкт https://t.co/yxIiyikXN4
13ReTweets26Favorites·Details
#12
За изградба на новиот Клинички центар било потребно од 3 до 5 години... Значи ни оваа власт нема да го дочека хехехехех
9ReTweets32Favorites·Details
#13
И ова лајно габесано заборави дека постои скриншот... https://t.co/6OvYnDzgi0
6ReTweets36Favorites·Details
#14
Црвен тепих на нива... Браво за Забрчанец , Иванна... Кој ли е таму... https://t.co/PcsXRjS2c4
7ReTweets32Favorites·Details
#15
Само Вицето знаел дека ќе има вонредна инспекција хехеехехех https://t.co/tRRGK1nDar
11ReTweets17Favorites·Details
#16
Сам си бира ВМРОвци кои ќе го советуваат... Ебате реформата ебате... https://t.co/cPBk41ekQK
8ReTweets14Favorites·Details
#17
Влијателните чекат од Влада дали ќе го бркат твитерџијата од МНР, па да почнат да критикуват...
7ReTweets17Favorites·Details
#18
Не знаат веќе како да ги избришат старите вести на Заев... https://t.co/TNRy98C1Cq
6ReTweets20Favorites·Details
#19
Цели вести се за името, за Груевски у судница... Гебелс од ВМРО у СДСМ. https://t.co/4hJS5pPiPQ
8ReTweets13Favorites·Details
#20
И после толку години уште не видов асална причина зошто да го смениме уставното име...
4ReTweets24Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Сплинтерsinisa_goliotok7
2Emilijanoemilijanoj5
3Son Оf а Preacher Мanvane_passenger4
4Алчиновdalcinov4
5Никсонrnixn4
6.rmfcmk3
7Babalooputangana13
8На Ванчо постариотkarsijak3
9Влада на Македонијаvladamk3
10Девојката од 3-ти спратthereverted3