TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хартиган @mad_hartigan
#reach: 93059   ( 134th )
#followers: 21642   ( 9th )
#1
Што е мое може да го земаш само ако ми е веќе сеедно.
45ReTweets112Favorites·Details
#2
Животот е убав кога не те храни партија.
39ReTweets106Favorites·Details
#3
Знам колку ти беше тешко на работа денес и глава не можеше да дигнеш. Тоа што имаш пишано 78 твитови и 492 риплаи не е тема на муабет.
33ReTweets118Favorites·Details
#4
Пуста сиромаштија, некогаш мораш да играш по туѓи правила.
31ReTweets103Favorites·Details
#5
Живот. Нит пекол нит рај, туку пекол и рај.
21ReTweets66Favorites·Details
#6
Ебати у златнабубамара ако на секои дветри минути чепкаш телефон или компјутер.
16ReTweets79Favorites·Details
#7
Почнува да ми се гади од партиски заслужници на кои сѐ им е простено.
22ReTweets58Favorites·Details
#8
„Не смееш да се сомневаш во постоењето на пеколот, ти живееш во него.“
20ReTweets56Favorites·Details
#9
Не можам денес, ја чувам машината за перење алишта да не побегне во комшиите.
17ReTweets62Favorites·Details
#10
Ебати у животот ако сѐ ти е простено.
16ReTweets63Favorites·Details
#11
Почнува да ми се гади од партии кои замижуваат пред грешките на нивните заслужни пиуни.
15ReTweets62Favorites·Details
#12
Да, тоа што ти си измислил твит е многу голема и скапоцена работа па ако некој го украде од тебе јас гласам да го утепаме на лице место.
16ReTweets51Favorites·Details
#13
Толку не сум заинтересиран за туѓото мислење што луѓе мислат дека немам свое.
18ReTweets44Favorites·Details
#14
Оваа крв веќе не поднесува витамини и здрава исхрана.
17ReTweets47Favorites·Details
#15
Можеби сум некојси стален рок слушач но не сакам да седам со луѓе што не ја знаат онаа "Доџи да остаримо заједно" и така за мене ти викам.
19ReTweets37Favorites·Details
#16
Не простувам, нит сакам да ми биде простено.
16ReTweets42Favorites·Details
#17
Онака, само проверувам дали твитер оздравел и пак ќе си одам.
13ReTweets50Favorites·Details
#18
Добрите приказни секогаш добро се продаваат.
15ReTweets44Favorites·Details
#19
Спиј мирно, антикорупциска те чува од корупција.
14ReTweets35Favorites·Details
#20
Не можам ниту да се сетам од каде сите тие лузни.
11ReTweets43Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Бунтовничкатаbuntovnickata4
2Humpfrey Bogarthumpfreybogart4
3Само својheathcliff_mk3
4Biserazamislena3
5Песимистиченstaroptimist3
6Litecoin Cash [ LCC ] ⚡️litecoinfork3
7drugarkanajvnuka2
8#THC420metamorphosiris2
9Poison Ivyhedera_genus2
10The Primordial Macedonianschiffer_pg142