TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мимикрија @majaspasovska1
#reach: 122153   ( 30rd )
#followers: 5105   ( 507th )
#1
Прво да се извинам на речник...

Нели бе пичка му матер не ви скурчи да се плукате по тл?!
Ниту се знаете, ниту се познавате. Никој од никого не зависите...
Почитувам сечие мислење, интелигентен сарказам...ама ова вреѓање е дно...Бедно е. Освестете се. Затоа за нигде не не бива.
113ReTweets316Favorites·Details
#2
Несакајќи, ќе се сопнеш од животот...па ќе паднеш во нечија прегратка...
Е, од таму се почнува.
94ReTweets213Favorites·Details
#3
Се читаме малку повеќе од 1г на твитеров...прочитав се и сешто...видов се и сешто...
Никогаш немам навредено или неиспочитувано некого од Вас...Стојам позади секој пишан збор како Мимикрија или како Маја...и имам малку повеќе "муда" да се соочам со име и презиме..
66ReTweets297Favorites·Details
#4
Не е голем оној, кој гази над туѓа несреќа...
Туку оној, кој дава надеж и добрина.
83ReTweets207Favorites·Details
#5
Најтешката загуба е онаа...кога за туѓ аплауз, се менуваш во нешто што не си...
Е тогаш, се губиш себе си.
81ReTweets204Favorites·Details
#6
#ОнаКога ти е смачено некој да те "влечка"...па сам си ги земаш работите под своја контрола... https://t.co/MV76S2pYeQ
67ReTweets210Favorites·Details
#7
Не се туѓите чувства твое место за игра...
Сакаш некого- Кажи.
Не сакаш некого- Кажи.
Едноставно е...
Некои "игри" не се за играње.
73ReTweets190Favorites·Details
#8
Совеста и во камен наоѓа мека перница...ако е чиста душата...

#ДоброУтро https://t.co/kj564qYfsE
70ReTweets199Favorites·Details
#9
Мислиш дека можеш сам.
Мислиш дека знаеш се'.
И тогаш...ќе се појави некој...
Па и за миг кога ќе го нема, ќе ти е празно...ќе научиш што е недостигање...
76ReTweets178Favorites·Details
#10
Првиот чекор...Страшен е.
...Ама се исплатат сите следни после него.
78ReTweets167Favorites·Details
#11
Жената знае...
И кога е сакана.
И кога е излажана.
И кога е заборавена.
Ама жена е...
Ќе згази рушевини.
Ќе изгради светови.
И кога губи...Таа, победува. https://t.co/DwUsQGRZO0
65ReTweets193Favorites·Details
#12
Ниеден град на светот не е толку убав, како оној во кој те чекаат прегратки што ти ја греат душата...и усни кои шепотат- Ти, баш тука припаѓаш...
72ReTweets163Favorites·Details
#13
Има едно правило во љубовта:
- Сакај! Без очекувања...тогаш е најчиста...тогаш е безусловна.
65ReTweets178Favorites·Details
#14
Секој со својата слобода...
Секој со своите окови...
Исти...а пак, премногу различни.
69ReTweets165Favorites·Details
#15
Ќе те фати неспремна еден ден...
Ќе ти ги пресече нозете...
Ќе ти го замати погледот...
Ќе станеш слаба на него...
Па ќе те обземе...
И ќе те легне...
Не, не е љубов...
Вирус е.
57ReTweets194Favorites·Details
#16
Ќе ти ги зацелат раните...
Ќе ти ја избришат тагата...
Ќе ти предизвикаат насмевка...
А не те ни допреле...
Тие некои луѓе.
67ReTweets159Favorites·Details
#17
Не сме совршени.
Само, совршено си припаѓаме...
...во несовршен свет.
66ReTweets159Favorites·Details
#18
Не е крал оној кој ја има круната на своја глава...
Туку оној, кој никогаш нема да натера некого...со сила да му се поклонува.
65ReTweets162Favorites·Details
#19
Не се слаткоречивите зборови тие што ја допираат душата...туку искрените.
Душа на душа се радува.
65ReTweets152Favorites·Details
#20
Ќе кренеш ѕид никој да не ти се приближи, па ќе се појави некој и на него ќе напише- Те сакам будало!
....и, ѕидот ќе почне да се руши...
62ReTweets158Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mery💎mumamery113
2crvenokosata2eyeshadow47
3Morgana Pendragon_lady_raven_31
4Бони Топbonitopp31
5Buçkoyelrambobtwo29
6D.D.J.drndrnjarinja_28
7Snezanasnezana2828988227
8Д-р Јефто™jefto101ot27
9Бунтовничкатаbuntovnickata22
10Дарлаmitevskad20