TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Malenko Aleksandar @malenkoa
#reach: 98005   ( 117th )
#followers: 6194   ( 374th )
#1
Шо не собраа “спонтано”
7000 дечиња и запишаа бесплатно на часови во било кој спорт...
Мрш
100ReTweets300Favorites·Details
#2
Последен роденден во мојот
живот,што започнува со тројка 😎 https://t.co/sVGJiIBO80
5ReTweets196Favorites·Details
#3
Со глас на Амди Бајрам стануваш Министер...
Од старт си осуден на пропаст!!!
22ReTweets80Favorites·Details
#4
Повелете Г-да функционери и имплементирајте го во идниот
Закон за спорт во МКД... https://t.co/DdVe72Ohbm
29ReTweets54Favorites·Details
#5
Кој е најголем Амбасадор на МКД?
-Спорт и Спортисти
Колку трошиме на Амбасади,
кирии,и персонал годишно?
-Околу 10мил еу
А за спорт и спортисти?
-Па, 10пати помалку
А зошто така?
-Па Шефе,Спортот 25г го водат Анти Спортисти без програма!
Чаре?
-Шефе,да кратиме на спортисти?
🤣
22ReTweets68Favorites·Details
#6
Кога се работи за врвен резултат,нема руска салата кифлички и лежење.
Само работа и дисциплина
🏊🥇🇲🇰 https://t.co/CYfu3pfkCH
10ReTweets98Favorites·Details
#7
Добронамерна критика
до општина Охрид....
На државен празник 1 Јануар
Нова година наплаќате паркинг!!!
Ептен топло добредојде
за гости туристи...
Срамота
15ReTweets80Favorites·Details
#8
Водици 2018г Охрид... https://t.co/wwAyQC9gGa
18ReTweets64Favorites·Details
#9
Добро утро пријатели на слобода и демократско општество... https://t.co/rv2LBbEJ5J
6ReTweets91Favorites·Details
#10
И повторно на репрезентативен
дрес во спорт се рекламира
државна институција...
Државата има законска обврска да финансира врвен спорт,и не е спонзор за реклама!!! https://t.co/vy8zeRP30N
18ReTweets52Favorites·Details
#11
Денес имав официјална средба со Градоначалник на Охрид Проф.Јован Стојановски на која
и двајцата потврдивме заедничка стратегија и партнерство согласно професионална програма на ПФМ за развој на пливање и ватерполо во Охрид... https://t.co/Wx4ra7gKIF
12ReTweets60Favorites·Details
#12
Момци ракометари,ништо не е
поважно од Ваше здравје,борбен
дух,тимска игра под раководство
на “Ел Команданте”Раул...
Цела Македонија е секогаш со Вас
#Еп2018 #EHFEuro2018
14ReTweets53Favorites·Details
#13
Еве неколку причини зошто во основно образование мора да се воведе задолжителна настава пливање... https://t.co/Sj2gs1xdcn
12ReTweets55Favorites·Details
#14
Каде оди разликата од 20-30% помеѓу денарско и девизно плаќање на патарините во МКД???
Од ЈП Патишта конфузна и произволна изјава,велат од НБРМ кои демантираат дека разликата завршува кај Нив.
-Студио... https://t.co/cLpYMcEXk8
15ReTweets41Favorites·Details
#15
Кој и со кое право накнадно лепел на репрезентативен дрес лого на
државна институција???
Зошто законска обврска за финансирање врвен спорт станува
нужна реклама???
Мизерија за која веќе од ИОК имаме втора опомена пред
суспензија од ОИ на подолго!!! https://t.co/5M6I26iC5v
14ReTweets43Favorites·Details
#16
За 8г превработеност во ЈП “Билјанини Извори”Спортски Објекти и паркинг-Охрид исплатени над 50мил денари...
А инвестирање и програма Нула!
Ете зошто нема Охрид спорт...
Единствен приоритет им е да
се наплаќа паркинг во Недела!
Мизерија
14ReTweets37Favorites·Details
#17
Спортски поздрав и ветување до граѓаните дека спортот ќе биде исклучиво во раце на спортистите и вистинските спортски работници!!! https://t.co/Oti4cYqBBT
10ReTweets49Favorites·Details
#18
Посакувам единство,тимска игра
борбен дух и победа на наши момци ракометари во вечерашен
дуел против Словенија на #ЕП2018
#EHFEURO
12ReTweets42Favorites·Details
#19
Вечерва посакувам тимска игра,борбен дух,позитивна енергија и победа против Германија на Нашата Македонска Ракометна Репрезентација...
Напред момци Македонци 👏🏻🇲🇰
9ReTweets50Favorites·Details
#20
Општествена одговорност...
Што беше тоа???
Или некои прашања се уште не заслужуваат одговор?!?
11ReTweets41Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Мрмејдmnemosynee_4
2Teodosgorteo74
3UltraViolet Heaven6_7characters3
4Пердуфpikabu003
5Јанаjanagochevska3
6Azgan Maraazganmara3
7KatttP.katttp3
8Снешкаninkiminki2
9White Jedibigwhitejedi2
10Nikkinikki_e_12