TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mаринче @marincencence
#reach: 90506   ( 159th )
#followers: 5605   ( 440rd )
#1
Можам јас без пиво, ама зошто да ризикувам
83ReTweets177Favorites·Details
#2
Ако сакаш да ме изгубиш,
само излажи ме...лесно е
43ReTweets115Favorites·Details
#3
Од вредности не знаете ништо
43ReTweets91Favorites·Details
#4
Додека му се лутев сфатив дека е за жалење
37ReTweets101Favorites·Details
#5
Си оставив едни емоции таму кај тебе,
кој знае каде ги имаш зафрлено
38ReTweets95Favorites·Details
#6
Детето нека живее..интелигенцијата нека расте
42ReTweets77Favorites·Details
#7
Ако не друго оваа година одлучив да ги одјебам сите беспотребни срања од луѓе што мислев дека ми значат во животот
36ReTweets83Favorites·Details
#8
Радувај се додека мислам на тебе,
ќе дојде ден ќе заборавам дека си постоел
34ReTweets85Favorites·Details
#9
Одлучив да прифатам дека си ми слабост и да не се борам против тоа
33ReTweets80Favorites·Details
#10
Не жалам за никој што сум му подарила време и емоции,
сами си покажале дали вреди
34ReTweets75Favorites·Details
#11
Се заебавате до погрешни личности...после плачете
27ReTweets88Favorites·Details
#12
Премногу лабаво ги сфаќате емоциите и блискоста за да очекувате исполнет живот
29ReTweets75Favorites·Details
#13
Кога на некој ќе ми лепнеш вистината во лице и се навреди..знаеш дека егото му е повредно од реалноста
27ReTweets79Favorites·Details
#14
Се воодушевуваме на илузии и после се разочаруваме...логично
28ReTweets75Favorites·Details
#15
Не се устручавај, знам јас и со солзи да се смеам
29ReTweets67Favorites·Details
#16
Убаво е да си веруваш дека вечно ќе те сака, воедно не правејќи ништо да ја одржиш таа емоција
30ReTweets64Favorites·Details
#17
Што правиш?
- Еве се барам, ти?
Јас се брзам....
25ReTweets76Favorites·Details
#18
Одлучив да го расчистам безредието во душава
23ReTweets72Favorites·Details
#19
Другата во мене се уште те сака,
ама она е глупа не ја слушај
22ReTweets70Favorites·Details
#20
Знаеш каде да ме најдеш
21ReTweets67Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Aнѓеле Беangelebe20
2~Лејди♛Ди~abelejdibe16
3Tрkаљофкatrkaljofka15
4Реаленneutralen_14
5Јефто™jefto101ot14
6Aleksandararkenstone2813
7💀 Семоќниот Диме 💀dimepupuliev13
8Ale✘ ♎️✈️®ace_pilot1513
9Дарлаmitevskad12
10Дамата со убава душаjovanovska612