TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maximum Overtroll @maximovertroll
#reach: 122849   ( 30rd )
#followers: 5081   ( 512nd )
#2
"кхм кхм!

Цицибани

Цицибани цицибани
денес мама слатко свари
најпрво го проба тато
потоа си касна бато..." https://t.co/aDnkVv4cD8
49ReTweets165Favorites·Details
#3
Писмово на интелектуалците го потпишала и извесна Илина Гаревска, специјалист за спречување на перење пари.

Госпоѓава шо кур правеше подледниве 12 години во струката?!
51ReTweets159Favorites·Details
#4
#mfw звонам на сите врати во зграда и бегам https://t.co/gLvg7JPueA
39ReTweets156Favorites·Details
#5
"Нoв директор на Клиниката за кардиологија е д-р Жан Зимбаков"

ок може нели да заклучиме дека името Жан во македонија значи човек што се бави со срциња нешто
28ReTweets144Favorites·Details
#6
Врти-сучи ездеес ќе го средат и името откако направија држава. Вмро уште се занесуваат дека се државотворна партија ради 7-8 тениски терени и 10 споменици изградени. Успат здрпале 50 милиони за нив
29ReTweets79Favorites·Details
#7
еден пешак како ивона не може да затворат не па грујо и мијалков.
доста ни губете пажња на сите, осудете ги сите условно и нека не враќаат ни пари само не замарајте више
24ReTweets82Favorites·Details
#8
ќе се ЖРТВУВАЛЕ бе :))) кој менталитет еј, ЖРТВА била за него ако престане да дрпа бесрамно од народот.
али @Zoran_Zaev е едини кривец за ова. тој направи атмосфера на неказнивост, каде откажување од крадење пари е жртва, а враќање крадени пари е казна https://t.co/WAXqFpg3tb
25ReTweets59Favorites·Details
#10
- сложено име за надворешна употреба (ич кур не ме боли кое)
- уставно да не се пипа
- македонец што зборува на македонски

мојата црвена линија и за се преку неа би ја запалил владата без око да ми трепне
17ReTweets57Favorites·Details
#11
конечно си го покажа вистинското лице! https://t.co/m4OybkIF7P
19ReTweets50Favorites·Details
#12
и што сега треба озбилно ли да ги сфати некој овие :))) https://t.co/GDYesdM1Bu
17ReTweets54Favorites·Details
#13
oh look вангел божиновски на тв. па и вика "ние архитекти..." чекај малку после куќата на мајка тереза ти си чаробњак брат, не си за ова маса
16ReTweets55Favorites·Details
#14
господинот зоран заев дури и на лозје гази по црвен тепих тоа е прав господин човек не како небањатиот грујо https://t.co/8ViCrRJZrY
15ReTweets57Favorites·Details
#15
#онакога имаш работа за два-тројца, и колешката спроти нема и те убива со бош муабет. и ѝ викаш извини малку сум у фрка и ти вика еее ти па цело време си у фрка, не може човек муабет да ти направи https://t.co/xq8BqqN7xu
11ReTweets54Favorites·Details
#16
сите што го бранат дац со не знам какви аргументи - се издаваат дека возат пијани. не се брукајте, не нормализирајте ненормални работи само затоа што и вие ги правите, и вие сте ненормални јасно ли ви е
12ReTweets50Favorites·Details
#17
со векови бе, со векови! минимум 400 години лажеше заев, јас барем на толку се сеќавам https://t.co/i8k0X9EQMe
9ReTweets59Favorites·Details
#18
мењаат име, уништија јазик нација, продадоа црква а вмро никаде ги нема, крвта да им ја ебам неспособна, убијте се вие ли сте опозиција една раскрсница не можете да блокирате, клошари кога беа на власт секој ден беа на контрапротест сега каде се?!?!
13ReTweets47Favorites·Details
#20
Не им ќутам на грците бе!

*ќутел 10 години на вмро
13ReTweets41Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џотоgiotto_mkd60
2Baze Lazevskibazelazevski30
3The Thingi_thething28
4Zarko Ristovskidecimalfawn421023
5Sveste tesesveste_tese16
6PepiPepitoperopepito14
7(Л)УТКАmajaska14
8Обичен Александарsendvicsovegeta12
9Rubin Jovanoskirubinbt11
10K-Real1krealdeal10