TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

мекадуша @mekadusha
#reach: 39431   ( 861st )
#followers: 834   ( 3840rd )
#1
Дали знајш колку тежи една поларна мечка?
- Не знам, колку?
Доволно да го скршам мразо и да ти пишам 😊😊
35ReTweets105Favorites·Details
#2
Среќна луѓенца! Поќе чесни, да сте постојани, не моментални, мноооогу љубов, насмевки, positive vibes и сакајте со цело срце, слушајте ја душата!!
Неубото ќе го надминиме! 😍😍😍😘 https://t.co/8iQgoXb6Re
4ReTweets32Favorites·Details
#3
I wish you all the best people! :* :* :* https://t.co/3uLDtnsCGA
1ReTweets32Favorites·Details
#4
"Ѕвезда", "Ѕид", "Ѕвонче"! Не, "Звезда", "Зид" или "Звонче"! То се Српски зборови, бидејќи Србите немаат "Ѕ" во азбуката! ** Зборувајте Македонски
2ReTweets21Favorites·Details
#5
2ReTweets14Favorites·Details
#6
Сакам да си мекнеам, и да се стопам како чиста снегулка на дланка 😊😊😊
2ReTweets13Favorites·Details
#7
Ти дете, Сашо си?
- Не бе, оти?
Па пошто бегаш без зборови.
1ReTweets11Favorites·Details
#8
https://t.co/lXnUX7IIt7
Среќни луѓе, имајте убав ден! Одлична плеј листа!
2ReTweets7Favorites·Details
#9
Јас сум академски граѓанин, и на факултет ме учат да користам вакви зборови! https://t.co/nqf5uwWxYI
0ReTweets12Favorites·Details
#10
Mi rekoja 'kolku sho si uba i pametna - tolku ne znajsh da pejsh' go sfativ kako kompliment poshto taka e! Kjefo e moj ;)
0ReTweets6Favorites·Details
#11
Бог се ОБЈАВИ! На никој не крена телефон да ви се ЈАВИ!
0ReTweets3Favorites·Details
#12
@dobrilco Ќе умриме до тогаш! 🙂
0ReTweets2Favorites·Details
#13
@dobrilco @zarkovski Од животот! Најоптимистички 🙂🙂🙂
0ReTweets2Favorites·Details
#14
@zarkosokolov тејнкс 🙂
0ReTweets1Favorites·Details
#15
@NinjaZelka Positive vibes* :D
0ReTweets1Favorites·Details
#16
@Dr_Koljo Нема! 😀
0ReTweets1Favorites·Details
#18
@hambaboy Заради одредени причини не смеам тоа да го објавувам јавно, али имам еден тон вакви зборови за децата со интелектуална попреченост во овој учебник...
0ReTweets0Favorites·Details
#19
@enginebluewater Ова не е скрипта напишана е од мојот професор книга, и неговите соработници
0ReTweets0Favorites·Details
#20
@enginebluewater Дефектологија, спаѓа под Филозофски.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Алекс 🇩🇪enginebluewater2
2kenshiro ' s fistdobrilco2
3Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski1
4јоланДИjolan_di1
5Хамбаhambaboy1
6Sasho Andonovdr_koljo1
7НапаленаЧупакабраninjazelka1
8Zarko Sokolovzarkosokolov1
9КЛИЗАЧklizac1
10Тврдоглавиотnaumcespaseski1