TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лукреција Борџа @mexconiglio
#reach: 32026   ( 1077th )
#followers: 320   ( 8647th )
#1
Пајак крева комбе, мерџото недодрљив, луѓе лабаво преку улица... Гаси државата! https://t.co/bIoENK1I3K
10ReTweets19Favorites·Details
#2
Значиии претстави во Велес се распродаваат побргу од концерт на Аца Лукас!
6ReTweets21Favorites·Details
#3
Еве една колешка ми забрани да носам штикли на работа. Ја мавале у мозок. А нема мозок. И закон ќе изгласала, рече.
0ReTweets9Favorites·Details
#4
@2eyeshadow Со чаеви од ѓумбир... Со кафетин колд... Со мед... Со состанок... Со сВе! https://t.co/xWxsopEbQe
2ReTweets3Favorites·Details
#5
од сега кога ќе си барам превоз, прво ќе прашувам дали во колата се дискутира за политика, па после до кај одите во скопје

вода не ни остана во очите, ама за боксерот и црпнатиот мора секое сабајле да се расправаат тројца од пет души
1ReTweets5Favorites·Details
#6
Добро утро, газдарице! Пролет иде, ваѓај кактисите надвор!

*Ел Хасинто не стрплив* https://t.co/ceDc65VupY
0ReTweets7Favorites·Details
#7
Инаку, во Регентката, Леополдо Алас Кларин толку убаво и детално го опишал измислениот град Ветуста, што ако земјотрес го срамни Овиедо, по описите во книгата може повторно да се изгради идентично.
1ReTweets4Favorites·Details
#8
Абе! Се зачитав тука некои крими прикаски, не сум у тек... Прстен негде падна ли? До кај сме со валентиново?
1ReTweets4Favorites·Details
#9
Да му се вратиме на старото добро хоби https://t.co/mPRVM9ZlC9
1ReTweets4Favorites·Details
#10
леле, колку сме тажни https://t.co/IqLNo0Gd47
1ReTweets3Favorites·Details
#11
@JumalaTuoni шо би рекол народот, рани куче да те лае 🤣🤣🤣
1ReTweets3Favorites·Details
#12
@lunareea Се понашаш како да не ме знаеш. Од работа одам на чевлар, метални флекници да ми стави!
0ReTweets5Favorites·Details
#13
#14
На шпански се викал Естоле 😍
1ReTweets2Favorites·Details
#15
Ако дечки, ништо страшно, ќе биде од вас екипа и ќе биде од таа екипа нешто, ќе се пензионираат Х особи, ич да не се секирате. Супер бевте!
1ReTweets2Favorites·Details
#16
А вие го напрајвте чоекот будала! @lesenpeperut https://t.co/ygU98qPEgl
1ReTweets2Favorites·Details
#17
Силум прилике два дена одам на работа со автобус и еве конечно открив зошто пет години сум одела нервозна на работа. Па кој може да остане присебен на депеимирачки српско-босански стихови со високи децибели, бре?!
0ReTweets4Favorites·Details
#18
"Quant'è bella giovinezza,
Che si fugge tuttavia!
Chi vuol essere lieto, sia:
Di doman non c'è certezza"
1ReTweets1Favorites·Details
#19
Договорот беше да спијам до покасно денес!
1ReTweets1Favorites·Details
#20
Жал ли ви е понекогаш за импулсите како изумрен поим?
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ЖРТВА НА ГЛОБАЛНИОТ КАПИТАЛИЗАМjumalatuoni58
2Dr. Phalluslesenpeperut34
3ХамурабИjusticijan8
4Angélique™ladamedumonde7
5Madre Santamadresantafruta6
6Филозофотfirerot_5
7Miki_RealMmiki_realm4
8💖Џесика Untouchable💖jovanka0084
9☆♡☆Ивона Оданочената☆♡☆ladybug14914
10Нандоniceasshole13