TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Миле Паника @mile_panika
#reach: 129957   ( 20th )
#followers: 20329   ( 12th )
#1
Поголеми намќори од кај нас нема. Сите гледаат во земја, исплашени од секојдневието што ни се случува, избегнуваат погледи, ниту насмевка, ниту добар ден. Дајте малце оптимизам луѓе, доста е страв и омраза. Насмејте се, бесплатно е, не боли.
184ReTweets637Favorites·Details
#2
На денешен ден пред 2 години Батка си отиде за Австралија. Ми фали, у пич*у материну. https://t.co/OdjCY1Skya
66ReTweets789Favorites·Details
#3
Дајте бе некое обвинение и за некој од ДУИ, еве, не мора да биде 25% по рамковен.
105ReTweets316Favorites·Details
#4
Сите се чудиме како дојде колата во Вардар, а никој не се прашува како стигнаа галиите.
85ReTweets287Favorites·Details
#5
Дечки, еве ви една честитака за Нова Година, една Божиќна песна од Фчерашни. Спотот е на следниот линк, а целата епизода, вечер во 19:30 на Телма.
Среќна Нова Година и слично.
https://t.co/EkeQFtMPxF
83ReTweets290Favorites·Details
#6
Ќе им вратиме за ајварот што ни го земаа.
62ReTweets268Favorites·Details
#7
Сабота е недела се спрема, дал се бањаш ил си ставаш крема?
57ReTweets279Favorites·Details
#8
Твитерџии, фала ви на сите што сте гласале за мене на твитер награди. Избор за Највлијателен твитерџија, како и другите твитер награди јас ги сфаќам како забава. Слушам дека врвот на забавата бил кога организаторот ја акнал од земја мојата плакета пошто не сум дошол. Браво царе.
36ReTweets333Favorites·Details
#9
Шо ти е јапанско возило, уште светат фаровите на колата у вардар.
50ReTweets291Favorites·Details
#10
Ајде признајте сега, колку од вас обеќаа дека од денес се на диета.
54ReTweets265Favorites·Details
#11
Се вози у Пунто, а телохранителите пред него и зад него у Југо.
46ReTweets237Favorites·Details
#12
Доста духовито е и ова со гола студентка, ама мене ипак посмешно ми е „знаете ли зашто на Заев му се црвени очите“.
47ReTweets211Favorites·Details
#13
Судот немал камера. Па после ќе нема аудио снимач, па камерманот ќе се разболи, па ќе биде зафатена камерата на друго рочиште .. на крај на улица ќе ги судат, пошто камери има на секоја раскрсница.
46ReTweets203Favorites·Details
#14
Седам со телефонот и се крстам, не мора човек веќе да оди во црква, икони фрчат секаде, по вајбер, месинџер, по ТЛ. Добро, има и по некоја верверичка и Дедо Мраз.
37ReTweets205Favorites·Details
#15
А која била уствари Мери Крисмас?
35ReTweets160Favorites·Details
#16
На тема љубав. https://t.co/rjJxXJR6qC
35ReTweets132Favorites·Details
#17
Можда треба еден #ТвитерКалендар да се направи со манекениве у судница. Може со 12 различни макенени, или со еден манекен на 12 процеси.
39ReTweets115Favorites·Details
#18
„Кај нас најчесто се краделе ЛУКСУЗНИ возила кои чинат над 5000 евра“. Наскоро луксуз ќе ни стане и тоа што дишиме.
23ReTweets141Favorites·Details
#19
Додека не го слушнам она „Возљубени празникољубци“ од Г.Г. Стефан, не ми се сите овци на број.
19ReTweets151Favorites·Details
#20
Сум задремал пред ТВ, коментаториве на ракометот на Телма, како шах да коментираат.
24ReTweets136Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Др Арсланагићarslajemenibog15
2Д.Д.Ј.drndrnjarinja_11
3Професор Цветковиќtome_corner10
4Todd Hazetodd_haze9
5Г-ѓа Старкmarincepink8
6Еј Брејgogiche8
7Имам девојкаseirdotmk7
8Фејunejardin6
9Дарлаmitevskad6
10Оној со брадатаlegovski5