TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Миле Паника @mile_panika
#reach: 125679   ( 24th )
#followers: 20388   ( 12th )
#1
Поголеми намќори од кај нас нема. Сите гледаат во земја, исплашени од секојдневието што ни се случува, избегнуваат погледи, ниту насмевка, ниту добар ден. Дајте малце оптимизам луѓе, доста е страв и омраза. Насмејте се, бесплатно е, не боли.
188ReTweets643Favorites·Details
#2
На денешен ден пред 2 години Батка си отиде за Австралија. Ми фали, у пич*у материну. https://t.co/OdjCY1Skya
66ReTweets789Favorites·Details
#3
Једина шанса ни е Иванов да не го потпише поразот.
148ReTweets506Favorites·Details
#4
Наљбоље селфи прават вмровци, пошто, долга е раката на вмро.
131ReTweets516Favorites·Details
#5
Дечки, еве ви една честитака за Нова Година, една Божиќна песна од Фчерашни. Спотот е на следниот линк, а целата епизода, вечер во 19:30 на Телма.
Среќна Нова Година и слично.
https://t.co/EkeQFtMPxF
83ReTweets290Favorites·Details
#6
Ќе им вратиме за ајварот што ни го земаа.
65ReTweets279Favorites·Details
#7
Сабота е недела се спрема, дал се бањаш ил си ставаш крема?
57ReTweets279Favorites·Details
#8
Ајде признајте сега, колку од вас обеќаа дека од денес се на диета.
55ReTweets266Favorites·Details
#9
Доста духовито е и ова со гола студентка, ама мене ипак посмешно ми е „знаете ли зашто на Заев му се црвени очите“.
47ReTweets211Favorites·Details
#10
Седам со телефонот и се крстам, не мора човек веќе да оди во црква, икони фрчат секаде, по вајбер, месинџер, по ТЛ. Добро, има и по некоја верверичка и Дедо Мраз.
37ReTweets205Favorites·Details
#11
А која била уствари Мери Крисмас?
35ReTweets160Favorites·Details
#12
На тема љубав. https://t.co/rjJxXJR6qC
35ReTweets132Favorites·Details
#13
Сум задремал пред ТВ, коментаториве на ракометот на Телма, како шах да коментираат.
24ReTweets138Favorites·Details
#14
Додека не го слушнам она „Возљубени празникољубци“ од Г.Г. Стефан, не ми се сите овци на број.
19ReTweets151Favorites·Details
#15
Два дена, три кила. Ова е тој период од годината кога се качува килажа со брзина поголема од пропишаната.
13ReTweets124Favorites·Details
#16
Чоколаден Дедо Mраз.
Не суди по амбалажаи.
#третасмена https://t.co/7liUWsgFAQ
14ReTweets117Favorites·Details
#17
Го изгледав Blade runner-2049, цел филм е во магла, исто како во Скопје да го снимале. Ако не сте го гледале, погледнете го трајлерот низ прозор.
19ReTweets100Favorites·Details
#18
Еве ја шраубата. Ова е гол на мечот според мене. https://t.co/ABYmAN686N
18ReTweets94Favorites·Details
#19
Добро бе, нема ли други аналитичари све исти што викаат по сите телевизии? Ми фалат експерските величини како Даштевски, Андонов, Каракамишева, Никовски.
11ReTweets108Favorites·Details
#20
Браво дечки, одлична игра, одлична утакмица.
10ReTweets103Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Wannabeiskulirana6
2Др Арсланагићarslajemenibog6
3Никсонrnixn5
4Andrejandrej0815
5Професор Цветковиќtome_corner4
6Aleksandar Tortevskiatortevski4
7Mangoran_man4
8McCoybavarecot3
9Нешоnesosk3
10Дуле СавичⓇshushmula3