TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

навивач @mkdpece
#reach: 39095   ( 866th )
#followers: 1438   ( 2271st )
#1
Луѓе сме, се лажиме на попусти.
4ReTweets14Favorites·Details
#2
Порано на зборот му се веруваше, и сега му се верува ама зборува кој ќе стигни.
4ReTweets12Favorites·Details
#3
Јас сум човек кој правел, прави и ќе прави грешки во животот.
2ReTweets16Favorites·Details
#4
Да видам која ќе ми го укради срцето оваа година...да се насмејме малце де.
3ReTweets12Favorites·Details
#5
Има една теза која стално држи вода: ако не ви е убо не го прајте, ако не ви чини не одете.
2ReTweets13Favorites·Details
#6
Расчистувањето започнува од себе.
2ReTweets9Favorites·Details
#7
Јас таму да појдам и баш тогаш ваму убо ќе биди.
3ReTweets6Favorites·Details
#8
Понекогаш мислам дека премногу кратко ги чекаме некои работи.
2ReTweets5Favorites·Details
#9
Вадиш парите железни од џеб и до денар се поклопват за цигари. Кога се поклопва све се поклопва.
1ReTweets8Favorites·Details
#10
Не се глупи, срам немаат.
1ReTweets7Favorites·Details
#11
Туку, се чапнавме за политика денес еден газ раат не видовме.
1ReTweets7Favorites·Details
#12
Секој си го бара чарето на свој начин.
3ReTweets1Favorites·Details
#13
Еден мој школски велеше: шо мислите зошто јас си ќутам цело време? И во право беше.
1ReTweets7Favorites·Details
#14
Кога ќе го издржиш тешкото и поминиш низ тоа се после ти е полесно.
1ReTweets6Favorites·Details
#15
Се доаѓа спонтано, исто како сексот. Да се насмејме малце де.
2ReTweets3Favorites·Details
#16
Кафето ќе го сменам со какао ама ова пусто шо го викаме цигара...
1ReTweets6Favorites·Details
#17
Од секогаш моето слободно време било во невреме.
1ReTweets6Favorites·Details
#18
На погрешно место кажвате. #СамоКажувам
2ReTweets3Favorites·Details
#19
Има луѓе кои душа дават и луѓе кои душа вадат.
1ReTweets5Favorites·Details
#20
Сите ќе дојдите на моето. Никој не иди.
0ReTweets8Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Aнѓеле Беangelebe20
2една неБитнаnanu9900120
3металхедpsuchopompx13
4редхедcrvenagla12
5Аритмијаsnowgirly27
6Kristinalukanovska6
7Посебна🔥seetheseeyes6
8Јас сум СПsandrapai14
9theBo 🎄🎄🎄churevska4
10RedWinejassumzimitebe4