TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 101476   ( 86th )
#followers: 30767   ( 1st )
#1
Не треба да трчате по жени шо ви играат топло ладно туку по тие шо ви даваат поддршка за све, ама да не ви се мешам, секој има право да си го заебе животот со погрешен избор
72ReTweets251Favorites·Details
#2
Другари ве молам ако најдете некој семинар "како да престанеш да правиш добрини на неблагодарни луѓе" да ми кажете обавезно, фала ви многу
51ReTweets186Favorites·Details
#3
Луѓето кои пцујат се посреќни и поздрави вибам тоа
52ReTweets169Favorites·Details
#4
Како можете да се оговарате па после да се дружите ко нишо да не било, космодиск ли имате место кичма?
47ReTweets179Favorites·Details
#5
Мажите сметале дека жените се комплицирани...кажи му на маж дека не го сакаш и ќе трча по тебе, кажи му дека си заљубена у него ќе бега од тебе ко вошки да имаш. Ама ок, жените биле комплицирани...
43ReTweets181Favorites·Details
#6
Ако жена ти каже "стварно не ми е гајле што правиш и со кого.." ти го има прочитано цел телефон со се мејловите од 2012та и можеш да почнеш да се спремаш за спора смрт
46ReTweets161Favorites·Details
#7
Очекувам денес да се извадат патарините од автопат пошо сите знаеме дека пријателството е бесценето и не треба да се плаќа за пријателство
39ReTweets171Favorites·Details
#8
На филм - влага да се тушира со шминка излага лепотица
Јас - влагам да се туширам со шминка излагам Џокер од Бетмен!
35ReTweets179Favorites·Details
#9
Ќе го чекам уште пет месеци да ми врати на пораката ако не кој го ебе, имам и јас достоинство!
39ReTweets157Favorites·Details
#10
Нит простувам нит некој треба да ми прости, големи сме знаеме шо праиме и коа грешиме...заеби тоа лицемерие дека се каеш. Амин.
37ReTweets160Favorites·Details
#11
Све што е убаво кратко трае или има девојка
34ReTweets152Favorites·Details
#12
- Раскинавме, ме превари
- Боље за тебе, кретен, никад не го сакав, не беше за тебе , нека си седи сеа со таа таму
...
- Се смиривме
- Нормално дека ќе се смирите, не ќе раскинуваш ради некоја таму, супер дечко е он, уживај си, голема работа...
28ReTweets167Favorites·Details
#13
Ако не ви се јавил до сеа за вечер не се депилирајте џабе!
31ReTweets148Favorites·Details
#14
Откако ќе прележите грип внимавајте на срцето. Истото важи и откако ќе прележите идиот.
39ReTweets121Favorites·Details
#15
2018 ќе биде позната по тоа што Елон Маск лансираше кола во вселената со песна од Боуви и ние пуштивме автобус у ГТЦ со диско музика. Идемо!
27ReTweets134Favorites·Details
#16
Ви ветувам дека утре нема да пишам "сите ќе раскинете", ама да знаете дека ќе помислам
28ReTweets116Favorites·Details
#17
Честитањето на 2ри 2ри беше многу смешно ама после тргнавме во забавиште...
20ReTweets127Favorites·Details
#18
"Бивша зајачица од Плејбој открива дека журките на Хју Хефнер биле луди"...кој би рекол, баш мислевме дека се собираат да јадат таратур и читаат поезија на глас
20ReTweets126Favorites·Details
#19
"Најтешко се живее со искрена жена"...па да, навикнати да се праи дека ништо не и е, па да те чека да и се наместиш, па топло ладно, па телефон да ти чепка и благо да ти трепка...не бе, ако си говедо ќе ти каже, тешко нетешко тоа е!
30ReTweets95Favorites·Details
#20
Блатниот даб се наоѓа на околу 1,5 километри оддалеченост од селото Слоештица и висок е 22 метри. Се претпоставува дека вакви дрва има само 4 во цела РМ, а околу 100 во цела Европа. #EarthHourMK #ПоврзиСеСоПланетата 🌍 https://t.co/fiQUQG6fqB
25ReTweets102Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Поглиачиsmoothmanmk10
2Војкицаmichaelsaric17
3Џудитка🐽kroffni4ka5
4Шишаркаshisharka_4
5ЖРТВА НА ГЛОБАЛНИОТ КАПИТАЛИЗАМjumalatuoni4
6ln(a)ellenadsk4
7leonidsparleonidspar14
8ЈБургундиjburgundi3
9Jasbrlabrla3
10Vvvilaomnivila2