TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 84655   ( 197th )
#followers: 2042   ( 1556th )
#1
Среќа е да имаш до себе личност која ја сакаш баш таква каква што е, со сите маани и доблести. И ништо да не сакаш да смениш.
44ReTweets73Favorites·Details
#2
Штета што се заљубувате во статусите на луѓето, а не во самите нив.
35ReTweets97Favorites·Details
#3
Вистинскиот пријател е
-радикален:
Да те сака и тогаш кога си одбивен. Да те прегрне кога воопшто не заслужуваш прегратка. Да те поднесува кога си неподнослив
-фанатичен:
да те бодри и тогаш кога целиот свет се сомнева во тебе.
36ReTweets88Favorites·Details
#4
Дефиниција за денес:
Кој љуби зло не мисли
37ReTweets77Favorites·Details
#5
И рано и касно некогаш се токму на време.
37ReTweets74Favorites·Details
#6
Да не се лажеме, знам дека за пари би отишле, опстанок е во прашање, но за љубов, ќе одите ли и за љубов на другиот крај на светот ?
Или ај нека ја таму, овде може ќе дојде друга ?
30ReTweets75Favorites·Details
#7
Ги гледам луѓето околу себе, се радуваат на оние мали нешта
- да најдеш термин на фризер пред Нова Година,
- да ти дојде веднаш автобус да не мрзнеш,
- да ти го погодат кафето ...
Убаво е нели ?
26ReTweets82Favorites·Details
#8
- Чувај ме !
Јас :
- Вака може ? https://t.co/N4kl7RISnU
26ReTweets71Favorites·Details
#9
Подобро ќе ќутам и не правам муабет, отколку да се улизувам.
30ReTweets56Favorites·Details
#10
Си чепкам по старите слики и размислувам ...
Исти желби и очекувања, само јас се сменив, сега сум постара.
25ReTweets65Favorites·Details
#11
Го знаеш звукот на лп плоча кога свири ? Оноа пуцкетање како мислиш дрвце гори во камин.
Е таква ноќ, тивка, смирена, омилена музика и ...

#ДобраНоќ
22ReTweets73Favorites·Details
#12
Ова беше онаа шах-мат позиција во љубовта ? https://t.co/eLrfLNRQdU
25ReTweets62Favorites·Details
#13
Зборот може да те приближи толку многу колку што може и да те оддалечи од луѓето.
27ReTweets56Favorites·Details
#14
А многу малку треба за да биде најјако на свет.
#ДобраНоќ ... https://t.co/3ShJ1TTW4F
22ReTweets70Favorites·Details
#15
Нова Година, нов почеток, нова надеж ...
Љубов за љубов
Среќа за среќа
Едни за други ... мои https://t.co/nycUqlxdwG
24ReTweets62Favorites·Details
#16
Што би било кога би било ? Од замислувања, од желби, од очекувања, оставете таму сѐ. Вратете се во реалноста и живејте ја. Една ни е.
28ReTweets49Favorites·Details
#17
Утре кога ќе се ракуваш со некого, преброј си ги прстите кога ќе си ја враќаш раката назад.

#ДобраНоќ ...
22ReTweets64Favorites·Details
#18
Ако престанеме нормалните потреби од љубов да ги нарекуваме "лудило", може и ќе ни се посреќи ?
23ReTweets57Favorites·Details
#19
Стуткано во тебе, покрај елка, топла прегратка, нежни зборови и разговор за животот.
Му кажуваш на мало дете што треба да очекува и да пронајде во себе.
А тогаш всушност се пронаоѓаш и себе, тогаш знаеш колку си голем и моќен.
Ете тоа си Ти.
24ReTweets50Favorites·Details
#20
Да одбројуваме стари и да почнеме да набројуваме Нови секунди, минути, часови, денови, Нови моменти исполнети со здравје, среќа и љубов ... Среќна Нова 2018 Година Мои ... 🕛🎉🍹🎆🎄🎈🎁💙💚 https://t.co/xeQB1dFLa3
21ReTweets57Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Мимикријаmajaspasovska134
2Његошzhikatha23
3Ale✘ ♎️✈️®ace_pilot1513
4⭐Бунтовничката⭐buntovnickata13
5На Дедо Најпаметниотi_najubaviot12
6Пепа Јоноаpepajonoa11
7💀 Семоќниот Диме 💀dimepupuliev11
8една неБитнаnanu9900110
9Aнѓеле Беangelebe10
10Mаринчеmarincencence9