TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонско девојче @msoldieroflove
#reach: 84399   ( 195th )
#followers: 5028   ( 523rd )
#1
Кире Лазаров:
држи рекорди за највеќе голови на Европско и Светско првенство
има дадено над 1000 голови во ЛШ
има освоено ЛШ
има освено куп титули
почитуван е буквално секаде каде што ќе отиде

Просечен Македонец кој го плука има освено само лажичка и филџан за кафе од Браво
166ReTweets452Favorites·Details
#2
Душава ми се скрши, дај некако да се организираме и да помогнеме!
Самохран татко на две деца едвај врзува крај со крај | 24 ВЕСТИ https://t.co/1h4JawmhIc
17ReTweets2Favorites·Details
#3
#СегаКажувам дека нема нешто појезиво од тоа да трчаш на кеј кога ќе се стемни и кога нема многу луѓе. Во три наврати досега ми се избацувале манијаци кои ме следеле додека трчам, па морам да глумам Усеин Болт и најбрзо што можам да гледам да се вратам назад.
4ReTweets23Favorites·Details
#4
раул донесе нешто што сме го немале претходно: мудрост во комбинација со самодоверба.
и одма си е друго
3ReTweets22Favorites·Details
#5
Ќе се гине... они на терен, ние со нерви! #НапредМакедонија
5ReTweets13Favorites·Details
#6
Кога пробуваш да им угодиш на сите, на крај нема да угодиш на никој и сите ќе се свртат против тебе.
3ReTweets18Favorites·Details
#7
РАУЛ ЈА ПУШТИ МАКЕДОНИЈА НА НАЈЈАКО! #НапредМакедонија
2ReTweets16Favorites·Details
#8
после целиот ќотек и пожртвуваност да какате за Столе треба стварно штраф да ви фали во главата
3ReTweets13Favorites·Details
#9
Вака, да се разбереме, Кире има направено за државава повеќе отколку сите политичари заедно во овие 27 години. Ако ракометот беше Олимп, Кире ќе беше Зевс, така да затнете си ги устите и прекинете да плукате по најдоброто нешто што излегло од Македонија!
2ReTweets14Favorites·Details
#10
@WillWallaceJR во својот приватен живот може да верува во што сака, да мисли што сака и да биде што сака, важно е што постигнува на професионално поле
1ReTweets17Favorites·Details
#11
ПОНУДА КОЈА НЕ СМЕЕТЕ ДА ЈА ПРОПУШТИТЕ!

*ја пропушта*
3ReTweets10Favorites·Details
#12
Мухамед Зекири, политичар, пратеник, новинар, но пред сѐ - ракометен експерт.
2ReTweets13Favorites·Details
#13
Кога ќе кажат дека македонски народ не постои, поред сите историски докази, учебници на сите тие јазици преку кои не оспоруваат... https://t.co/Rt1fKZ43Eb
4ReTweets6Favorites·Details
#14
Едноставно е - моето право на самоопределување, да бидам она што сакам е над твојата ирационална желба да ми го забраниш тоа. Слобода на нешто и слобода од нешто е секогаш над какви било забрани.
3ReTweets7Favorites·Details
#15
АЈВАРООООТ Е НАААААШ АЛЕ АЛЕ АЛЕЕЕЕЕЕ
1ReTweets13Favorites·Details
#16
Во многу македонски народни песни се пее за борба за човекови права и правдини, ама изгледа не се доволно кул. Борбата на наши предци е очигледно ништо повеќе од неколку смешки за време на национални празници.
4ReTweets4Favorites·Details
#17
а тука и да дополнам дека не може ни да изброиме колку пати бил прогласен за МВП.

ГЛУМЕЛ ДЕКА Е ПОВРЕДЕН БЕЕЕ! хХАХАХА
1ReTweets13Favorites·Details
#18
Многу ми е драго што од едно мало блогче кое никој не го приметуваше, Кафе и книги се претвори во блог кој некако си создаде своја читателска публика составена од искрени љубители на книги со кои често си разменуваме препораки, поезија и сугестии за следни статии.
2ReTweets9Favorites·Details
#19
Борко бре па у второ коа играа младите игравме боље у напад
1ReTweets12Favorites·Details
#20
големи се шансите некоја од нашите репрезентации да ме умре на млади години
2ReTweets8Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Махоскиkmahoski17
2Melek Tauscacanoski_17
3Пердуфpikabu0014
4Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski13
5Дуле СавичⓇshushmula12
6Никсонrnixn12
7pipovskipipovski8
8Бапчоthefitzzz7
9Shlummutz 💊😂👌mindinmotionmkd6
10Порпетинаmacaparket5