TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Муарко @muarko
#reach: 127118   ( 22nd )
#followers: 9471   ( 151st )
#1
Со ова разочарување ви препорачуваме Александрија Кувè.
99ReTweets299Favorites·Details
#2
вака така интересно проектче направивме
https://t.co/HMjcMjNysw
100ReTweets241Favorites·Details
#3
abe glavata ne znam kaj mie ako me veruvass ahahahahahaha https://t.co/8CQEzXMc2f
42ReTweets228Favorites·Details
#4
Темница. Во неа свети само логото на Минус Еден. Камерата се ниша. Се слуша некаков хаус ритам задушен со гласно крчење. Тоа трае речиси пола минута. Твоето инста стори е магично.
50ReTweets188Favorites·Details
#5
36ReTweets205Favorites·Details
#6
Ама најсмешно ми е кога ќе прочитате колку пари добила некоја институција и како веднаш според вашето искуство во таа бранша знаете дека тоа е многу.

“Што? Зоолошка градина добила 50.000 евра??? Па одржувањето на еден гологазест бабун чини само 274 евра!!! Кратци!!!”
38ReTweets175Favorites·Details
#7
не знам што се дешава овде ама фактот дека некој успеал да избутка и премести контејнери во тесново само за да го затвори одоколу заслужува респект https://t.co/eOP8XORbCM
37ReTweets177Favorites·Details
#8
Ќосето го тргнаа затоа што внатре во него пред 300 години Николас Кејџ ја сокри Декларацијата на независност вредна милиони. Владата на Заев тие пари ќе ги донира за грчкото водостопанство. Ама ова не си го чул од мене.
40ReTweets160Favorites·Details
#9
eve dobar vic(finta):
otisol indijanec kaj sto se menuva ime i vika dobar den sakam da si go smenam imeto i prodavackata mu vika dobro kako se vikas. i indijanecov vika dolga strela sto leta brzo preku planini. i go prasuva a kako sakas da se vikas i indijanecot vika- fiuuuu :)))
42ReTweets145Favorites·Details
#10
ново логце за оливер, нема што фала само лепи на униформите оли https://t.co/2IVIQmIbrE
34ReTweets153Favorites·Details
#11
изгледа на дрва работи https://t.co/2HhRusdUOZ
28ReTweets147Favorites·Details
#12
Не е фрка што некој престанал да твоцка затоа што се вработил. Фрка е ако се вработил затоа што твоцкал.
26ReTweets117Favorites·Details
#13
30ReTweets87Favorites·Details
#14
секој пат кога ќе видам фотографија од министерот жандар во друштво на поп https://t.co/SilagZsuYm
24ReTweets102Favorites·Details
#15
Во наше време немаше мобилни со камери и ако сакавме доказ дека сме имале секс со некоја девојка моравме да ја илустрираме позата во акварел техника или со темперни бои.
17ReTweets122Favorites·Details
#16
- Дечко, пешачки е ова!
- Госпоѓо, Вашата способност за перцепција и констатација е фантастична!
18ReTweets95Favorites·Details
#17
“би се опишала како симпатична и духовита”

*еден дечко покасно*

“СИТЕ МАЖИ ИМААТ МАЛИ КУРИЊА И ТРЕБА ДА УМРАТ”
18ReTweets93Favorites·Details
#18
одамна вака не сум се идентификувал со некој пост https://t.co/XRxfKdUCpu
21ReTweets77Favorites·Details
#19
нема подобар показател за разликата меѓу сдсм и вмро state of mind од клетвите, сдсм се all like "па добро дали се нормални овие", and then вмро пациенти be like: "porodot vas ke go sotre bozjiot grev na aleksandar makedonski"
16ReTweets86Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џотоgiotto_mkd24
2Barbarellamackaso9zivoti17
3Скорќеkapnkrk11
4Џекfilexfile11
5§paceIvadblssofia10
6Maja 🐐ednichka8
7Штрудлаbalerinamina38
8Zarko Ristovskidecimalfawn42108
9ОмајФАЌИНгад!0majgad8
10ЈБургундиjburgundi7