TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Насмеана @nasmeana
#reach: 80310   ( 206th )
#followers: 7011   ( 301st )
#1
Една од моите најголеми животни грешки е што не запишувам кому ги позајмувам книгите.
37ReTweets114Favorites·Details
#2
Не барај од другите нешто што не можеш ти да дадеш.
31ReTweets58Favorites·Details
#3
Вистинскиот гушка доволно нежно и доволно цврсто.
28ReTweets64Favorites·Details
#4
Дојде време да е подобро да чуваш во себе место да си ја отвораш душата пред луѓето.
30ReTweets53Favorites·Details
#5
Љубов е кога ќе пронајдеш убавина во несовршена личност што премногу те нервира.
25ReTweets67Favorites·Details
#6
Ако имате некој кој во секое време, би дошол да ви помогне или едноставно да ве сослуша, чувајте го.
26ReTweets63Favorites·Details
#7
Љубовта е важна, но страста ги разгорува емоциите.
23ReTweets61Favorites·Details
#8
Убаво вино и убава љубов се секогаш ин.
22ReTweets64Favorites·Details
#9
Одговорните луѓе си стојат на зборот и ги завршуваат работите на време.
23ReTweets59Favorites·Details
#10
Она што највеќе си го посакувал доаѓа во моментот кога ќе престанеш да го бараш.
22ReTweets60Favorites·Details
#11
Кога ќе се погледнеш во неговите очи, да се видиш љубена.
23ReTweets56Favorites·Details
#12
Размисли што ти е најважно во животот.
22ReTweets56Favorites·Details
#13
Љубовта те прави подобра личност, затоа треба да љубиш.
21ReTweets56Favorites·Details
#14
Не е важно како ќе го поминеш животот, најважно нека ти биде со кого ќе го поминеш животот.
20ReTweets57Favorites·Details
#15
Како што поминуваат годините се помалку имам потреба да се правдам, докажувам на луѓето.
23ReTweets46Favorites·Details
#16
Љуби го она што го гледаш пред тебе, она што го допираш, она што ти шепоти “те сакам”.
20ReTweets54Favorites·Details
#17
Кога некој те сака, тој на посебен начин го изговара твоето име.
21ReTweets50Favorites·Details
#18
Не се дава до знаење на девојка колку си јак, туку колку си слаб на неа.
19ReTweets53Favorites·Details
#19
Никогаш не ми е доста од тебе.
21ReTweets46Favorites·Details
#20
Постојат луѓе кои не почитуваат ништо, тие всушност ни себеси не се почитуваат.
19ReTweets51Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ludi milojkoludimil0583622721
2Бони🌟Ансиланчеotpisanaboni3
3ÅLEKSÅNDÅRaleksandermen2
4Teonateona09901
5Tрkаљофкatrkaljofka1
6Царевата Ќеркаcarevata_kerka1
7kenshiro ' s fistdobrilco1
8Брадестиот_bradestiot1
9crvenokosata2eyeshadow1
10🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat1