TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ivor Mickovski @nezenzabar
#reach: 112254   ( 48th )
#followers: 2208   ( 1439th )
#1
Мојот грд, нехуман град, моите забрефтани, без обзири сограѓани... https://t.co/dxSaipfERl
266ReTweets389Favorites·Details
#2
Ковачевски од Битола, еден од пратениците кој за 4 месеци земал 4000 евра патни трошоци, беше награден со функција директор на РЕК, му падна РЕКот за НГ, станал воедно и претседател на ракометниот клуб Пелистер, а до пред 7 дена беше претседател на ОО СДСМ.
Еве за што се работи.
69ReTweets138Favorites·Details
#3
Скопје има само 3 инспектори за животна средина!
Сега замислете колку нивниот наод дека нема диви депонии и други големи загадувачи покрај Дрисла е точен.
И замислете од друга страна колку е хипотетички лесно за еден загадувач да влијае, доколку сака, врз овие тројца.
Замислете.
34ReTweets68Favorites·Details
#4
Најкористен збор - традиција.
Втор најкористен збор - чувари на традицијата.
Најчесто употребуван - од млади.
Македонија има традиција само на лудило, конзервативизам, ревизии и митови.
Мислев доаѓаат прогресивни генерации, ова пред се конзерви.
21ReTweets99Favorites·Details
#5
Пак ги нема овие што им сметаат само патните трошоци на Бонева. Некоја шала да направат, да се изнапцујат, некоја паралела со болни деца. Ништо, мукла. Колку само пати мораа да премолчат општонароден криминал, зошто бил од страната на нивното материјално или ментално полтронство.
28ReTweets76Favorites·Details
#6
Е бре, Грујо за шпалирот пепел го напраивме, а тоа беше одлука на еден глуп директор.
Сега, гледаме спрега на Црква, општини, градоначалници, директори, наставници, родители.
И пробуваат да ни го сведат на „олабавете атеисти“.
Ма ја радо би ве олабавил проста масо полтронска...
26ReTweets73Favorites·Details
#7
Градоначалникот на Центар решил дрско да игра: „Деца, кои сами изразиле желба, дојдоа пред Општината и испеаја Бадникова песна“.
Случајно било, он бил во Општина, дечји глас го викнал и среќни продолжиле накај Црква. https://t.co/tNZ0JwWPbk
22ReTweets79Favorites·Details
#8
Ќе реагира ли министерство за образование за денешната злоупотреба на преку 7 илјади ученици по повод верски празник, организирани од страна на МПЦ и општините?!
19ReTweets80Favorites·Details
#9
Зголемувањето на акцизата за дизел горивото што стапи на сила со почетокот на 2018 нема да предизвика зголемување на цените на останатите продукти, ПОВЕЌЕ од веќе предвидените од Министерството.
Значи ќе поскапат, ама не повеќе од предвиденото.
Зошто не веслате вака глупо...
22ReTweets69Favorites·Details
#10
Дрисла не почитувала протокол за горење медицински отпад - казна од 8500 евра.
Вие фактички им порачувате на големите загадувачи, да продолжат да не загадуваат, со вакви казни профит секако вадат.
26ReTweets51Favorites·Details
#11
Моронски изјави на денот:
Шилегов - Децата не се злоупотребени, граѓанска иницијативе беше.
Богдановиќ: Децата сами изразија желба, дојдоа пред Општината и испеаја песна.
23ReTweets60Favorites·Details
#12
Дали се бациле ако бациле иста икона?! https://t.co/XqLqCKmuGD
15ReTweets72Favorites·Details
#13
Овие плачковциве Антонијо, Гебелсче и остали, ми се помизерни и од Груевски.
Па 11 години му бевте ударна тупаница, какви злосторства не направивте, сега пробувате глава да спасите и да се дистанцирате.
Вие треба да лежите кога и тој ќе падне, па таму да зборите за демократија.
14ReTweets64Favorites·Details
#14
Пратеници одморивте ли?! Јее бре легачи и патувачи, скоро три недели пауза.
Ајде, како што си преговарате со ВМРО да спроведете укинување на патни трошоци.
А да, и оставка на бруката Тунтев, има стан во СК, земал 4 илјади евра за 4 месеци.
16ReTweets47Favorites·Details
#15
ЈСП го редуцира возниот ред до 19.01.
Ете ви реална мерка, нема да загадуваме со автобуси.
Браво дечки, свака част, оној светнатиот од болница вчера, нека не збори повеќе за мерки.
Со мерки тука е завршено...
17ReTweets35Favorites·Details
#16
Некои таму уште се расправаат атеисти-верници, уште не разбираат дека цела галама се дигна заради институционални злоупотреби, кршење Устав, мешање на Црква во државни работи и длабоко, длабоко спиење на одговорна Влада и министерства.
13ReTweets39Favorites·Details
#17
Има ли МК еден секуларен градоначалник,кој не се чувствува должен да биде дел од некаква си верска поворка, народна прослава, сликања со деца и крстови, кој само ќе честита без да биде дел од масата и до толку да ја замачкува линијата меѓу светото и лаичкото, светото и профаното.
12ReTweets36Favorites·Details
#18
твитер заслужуе убава мак природа https://t.co/eZT7yASAao
10ReTweets42Favorites·Details
#19
Секоја година одела на фрлање крстот кажа нашата министерка за образование
Па не си секоја година министер и сигурно си прв министер на кој Црквата прво и влезе, па и извади над 7 илјади деца од уличница
Осет бе малце, осет, институција претставуваш, држава, чиновник си световен
9ReTweets44Favorites·Details
#20
Заебете Кетрин Денев, еве докторката гинеколог во Шутка убедувала жени против абортус од верски причини.
Не да има потреба од борба кај нас...
13ReTweets30Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Владо Апостоловapostolov8021
2Шаркатакиkapetan_taki19
3Jovan Petrovjp_euro18
4Saska Cvetkovskasaskac14
5Ana Petrusevaanapetruseva13
6Plus Infoplusinfomk13
724 Вести24_vesti13
8Jasna Koteskajasnakoteska13
9Biljanasekulovska13
10ALFA TValfatelevizija13