TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НиколаСтрез @nikolastrez
#reach: 86314   ( 178th )
#followers: 11206   ( 106th )
#1
"Дозволете да Ви кажам нешто, како некој што цел живот се занимавал со естетика"

-Вангел Божиновски https://t.co/wdubmahlxX
41ReTweets195Favorites·Details
#2
Што е тоа "снимките се обработуваат"? Ги земаш, стискаш плеј, бараш секундата кај инцидентот со пајакот и гледаш што се случувало. Што обработуваат? Специјални ефекти ставаат? Звуци монтираат? Што?
38ReTweets168Favorites·Details
#3
Омилени вмровци ми се оние - на претходните им ќутев, ама на овие нема!
39ReTweets111Favorites·Details
#4
цело време мислев жена ми на #ќерками ѝ пушта моцарт за да биде попаметна, тоа мене ми пуштала :(
19ReTweets138Favorites·Details
#5
центар и карпош со најмал степен на вакцинација од сите други општини - околу 62%

јебала вас урбанизација
15ReTweets67Favorites·Details
#6
е па ок тогаш, фериде https://t.co/5dETwn9nvw
18ReTweets55Favorites·Details
#7
Сепак испадна подобар глумец отколку боксер.
13ReTweets58Favorites·Details
#8
ГТЦ не е (само) објект. Тој е инфраструктура. И автобуската линија е дел од ГТЦ како инфраструктура. Па и само симболички да се гледа, важна е.
12ReTweets52Favorites·Details
#9
сакав да го потпишам писмото на интелектуалци, ама немам дете што студира или работи во странство :(
11ReTweets49Favorites·Details
#10
Јако е што ги нема ристо никовски, оливер андонов, каракамишева и слични меѓу "интелектуалците". Тие сега или не се замараат со политика, ама повеќе мислам дека е јубилеен 500ти обид на вмро да извади "независни" патриоти кои со загриженост гледаат што се случува :(
11ReTweets42Favorites·Details
#11
Втор ден нема оставка од владата на заев поради црвениот тепих.
8ReTweets40Favorites·Details
#12
република платичка на први, да си можеш да си бркаш приватни работи, одговорност никаква горна македонија
11ReTweets30Favorites·Details
#13
Ај да се кладиме дека и денес владата на господинот Зоран Заев нема да си поднесе оставка поради црвениот тепих. Тоа е. Луѓе без образ.
9ReTweets34Favorites·Details
#14
па уште и се правда васиљ дека беемвето на електричен погон ќе било за да не загадува. Кого дупат во здрав мозок?
6ReTweets43Favorites·Details
#15
ќе измислам некое јадење со растопен кашкавал и ќе го наречам ники гауда
8ReTweets33Favorites·Details
#16
вмраната го шерувала милчин? па нив ништо не им е свето :(
7ReTweets30Favorites·Details
#17
ваков коментар еднаш во 1000 години само може да се напише
скидам капа! https://t.co/R1Myz0UO2k
6ReTweets31Favorites·Details
#18
еве и да сум и' ја дувал нагоре косата со фен на #ќерками за да и' е посмешна
1ReTweets37Favorites·Details
#19
Поради ова со асани, на следните избори ќе гласам за вмро. Во нивно време асани не смееше да претепа човек и да не одговара за тоа.
5ReTweets19Favorites·Details
#20
ај ако не врби во вардар да садиме
5ReTweets17Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Влатко Васиљvlatkovasilj16
2Слаткар Бавчовabavcov8
3Maximum Overtrollmaximovertroll8
4Zarko Ristovskidecimalfawn42108
5Black eyed girlemilica327
6Мациviktorynik6
7Домаќин Чоек Маќедоњсќиwedfcv1005
8Ivan Stojanovskimkegeec5
9Ѓурѓаpilula124
10Sashe Ivanovskisasheivanovski4