TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НапаленаЧупакабра @ninjazelka
#reach: 37699   ( 907th )
#followers: 3254   ( 943rd )
#1
Дури две третини од младата популација во Македонија е функционално неписмена, се вели во најновиот економски извештај на Светска банка за Западен Балкан. Од 70 земји во светот, Македонија се наоѓа на 68. позиција, пред Косово и Доминиканска Република, според овој податок.
26ReTweets57Favorites·Details
#2
Глеате ли ги мачките да се делат на сијамски и џуќели ?
Кучињата на хаски и булдози ?
Ние ги делеме.
Исто ко шо се делеме на македонци,хрвати,замбијци итн..
Тоа не е природно,границите се вештачки.
Националностите се вештачки.
Сите сме жители само на Земјата.
5ReTweets15Favorites·Details
#3
Питувам 5 девојки под 25 години дсли овие двајцата се иста личност. 3 одговорија да и рекоа Милко Малката, една не беше сигурна и една само го препозна Тесла а не го знаеше Милко.
Тоа е се шо имам да кажам за новите генерации. https://t.co/z2d30PtVqO
4ReTweets14Favorites·Details
#4
А замисли народо стане и почне да протестира за подобри тв програми, поквалитетна храна(контрола на храната де), образование, здравство а да се намале политичкото отупување со вести за Грујо и Зајко.
#Замисли
4ReTweets6Favorites·Details
#5
Пред две недели ЕВН беа искулиле струја на полу слепо ептен сиромашно семејство заради долг на умрен татко стар декада.
Денеска условно Ивонче пуштена за крадење огромни суми пари.

ЕБИТЕ СЕ У ГЗ !!!
3ReTweets7Favorites·Details
#6
АКо постое ГоспоТ БоК , зашо на овај мајмун куро му го ставил на местото на носо ?!?!?!
Анима Мунди реагирајте !!! https://t.co/jQOGeT86gz
3ReTweets6Favorites·Details
#7
Новата сезона на Vikings https://t.co/iVsTdOAyHR
2ReTweets7Favorites·Details
#8
Колку глуп треба да си за да мислеш дека вакцинацијата е лоша работа?
2ReTweets6Favorites·Details
#9
Кога ќе се прска против проста раја?
2ReTweets4Favorites·Details
#10
Сликај си го кафето.
Како иначе некој ќе ти обрне внимание
1ReTweets6Favorites·Details
#12
Другарчиња, наместо да се собирате само коа ве викнат од партија надвор, зашо не се собирате за сите ебани проблеми у ваа вукојебина?
Само со притисок на овие дебелите гзови у фотељите шо вие ги гласате,може да се тргне некаде.
2ReTweets3Favorites·Details
#13
To infinity and beyond !!! https://t.co/dGSQtiaQ7a
2ReTweets3Favorites·Details
#14
АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА https://t.co/YBy35WyR2Q
2ReTweets3Favorites·Details
#15
У Бангладеш ако те фанат дека препишуваш на испит и имаш над 15 години, одеш у затвор. Ae да ве видам сеа мк студенти :))
1ReTweets5Favorites·Details
#16
Ја да сум ќе излезам на избори 100% искрено:

Дечки вака е ситуациајта, секако ќе има корупција, секако ќе крадеме, секако ќе пудеме други, а вработуваме наши, секако ќе лапаме тендери и переме пари,секако нема да не боле кур за рајата, али барем искрени ќе сме.
1ReTweets5Favorites·Details
#17
Зелен чај у кафич од Алкалоид - 70 ден
состојки : топла вода и една филтер ќесичка чај

Зелен чај од Алкалоид у маркет цела паковка - 67 ден
Вкупно : 20 филтер ќесички

Знам дека у цената е ќирија,инврестиција,плаќање работник итн, ама малце да не претерувате со цените??
0ReTweets8Favorites·Details
#18
Ногу сакам да ја ебам .. https://t.co/DXsm63racE
0ReTweets8Favorites·Details
#19
Не сум Дац, ама можам да те плеснам на хауба #BootyCall
1ReTweets4Favorites·Details
#20
Ногу обожавам да се правам дека не приметувам и дека не знам работи, само за да видам како ќе продужат да се однесуват и лажат луѓето
0ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Анаbiberkovska23
2Duchess Bananabanankata13
3crvenokosata2eyeshadow10
4Лудаnapsihijatrija9
5Кринолинаlilithnorth8
6Side Chickkejtrinn7
7Scientist_ajam_k7
8Лудаunforeseeable_6
9ViXenalexandra_ynwa6
10Лигла🐽ligus_ligus4