TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Oliver Spasovski @o_spasovski
#reach: 35128   ( 977th )
#followers: 1364   ( 2419th )
#1
Го враќаме малскиот полицаец „Позорникар“. Почнуваме од СВР Куманово. Промоцијата ќе ја извршиме во централното градско подрачје утре во Куманово.

Зборот е збор! https://t.co/zoLwrzsb2k
27ReTweets138Favorites·Details
#2
#ТошеПроески: Човекот мора да остане човек, без оглед на тоа со што се занимава и каков успех постигнал. https://t.co/Xy81uxHLtu
7ReTweets52Favorites·Details
#3
После 12 години купивме нови одела за вработените во 6-та управа, машни и чевли.
И во 2018 година предвидена е реконструкција на повеќе објекти и полициски станици, како на пример во СВР Куманово, ПС Галате и други. 2/3
7ReTweets27Favorites·Details
#4
Денеска македонската полиција односно Одделот за гранични работи и миграција, благодарение на донацијата на Германското сојузно министерство за внатрешни работи, добива нови 16 возила -“Дачија-Дастер“. 🇲🇰🇩🇪 https://t.co/WzoJc83iA6
6ReTweets27Favorites·Details
#5
Конференција во рамките на Агендата 2030 за децата: Самитт за изнаоѓање решенија за спречување на насилство врз децата.
Иднината на една земја е во децата, во нејзините поколенијата, а здравите и добро одгледани деца значат здрава и сигурна иднина за таа земја. https://t.co/xClaK3e1lq
7ReTweets17Favorites·Details
#6
Денес со мојот албански колега, господинот Фатмир Џафај имавме можност да разговараме за доста актуелни теми кои ги засегаа нашите две земји.

Го потпишавме и Протоколот помеѓу двете министерства за внатрешни работи за соработка во областа на тероризмот 🇲🇰🇦🇱 https://t.co/TkgkNNB9Of
4ReTweets25Favorites·Details
#7
„Позорникар“ Маалски полицаец, пријател - заштитник.

Граѓаните ќе се чувствуваат безбедни во населбите во кои живеат. Ќе имаат свој пријател заштитник. Тоа ќе биде маалскиот полицаец. https://t.co/bMqirkv8nT
3ReTweets27Favorites·Details
#8
Во Куманово има 17 позорни реони и ангажирани се 70 позорникари кои ќе работат низ улиците на градот, но новниот број ќе се зголеми во иднина.
Позорната служба наскоро ќе започне и во СВР Штип и СВР Битола, а ќе продолжи на територијата на целата држава.
https://t.co/R7ODcAfe00
5ReTweets19Favorites·Details
#9
Денес присуствував на промоција на дипломираните студенти на Факултетот за безбедност.

Им честитам на дипломираните студенти, посакувајќи им успех на личен и на професионален план. https://t.co/rWYo4GhbEB
5ReTweets18Favorites·Details
#10
Денеска ја користиме можноста да го видиме и обновениот надворешен изглед на објектот на ПС Струга. Заменети се сите дрвени прозорци со ПВЦ прозорци и ставена е термоизолациона фасада. Претходно ја променивме кровната конструкција на зградата. https://t.co/h0bgT0k9C4
4ReTweets21Favorites·Details
#11
Денеска во #Куманово беше промовирана и новата зграда, односно новите простории во кои што ќе работат неколку организациони единици од СВР Куманово: секторот за управни служби, секторот за странци, секторот за оружје и секторот за прекршоци. https://t.co/2radP5pGKg
4ReTweets18Favorites·Details
#12
Засилени контроли и санкции за сообраќајните прекршоци

https://t.co/HfbQgE8i7g
3ReTweets20Favorites·Details
#13
Средба со новоименуваниот Амбасадор на Канада, нерезидентен за РМ од Белград, г-ѓа Катлин Чаба 🇲🇰🇨🇦 https://t.co/dN21iz4PTf
2ReTweets17Favorites·Details
#14
#МВР како институција има примарна цел што повеќе да се отвори за целосна и континуирана соработка со младите образувани кадри од областа на безбедноста.

https://t.co/3aieI9zb4A
3ReTweets14Favorites·Details
#15
Работен состанок со г. Сем Блек дел од тимот на ВИНПPО III разговаравме за Регионалната програма за заштита на сведоци во борбата против организиран криминал и корупција. https://t.co/uUkefbdU0b
2ReTweets16Favorites·Details
#17
Поднесена е кривична пријава, расчистено е убиството во Чаир го имаме сторителот.
https://t.co/F7zNncRZi3
3ReTweets10Favorites·Details
#18
Денес во посета на Република Македонија и министерството за внатрешни работи е министерот за внатрешни работи на Унгарија д-р Шандор Пинтер. https://t.co/h8Y7MNCJgy
2ReTweets11Favorites·Details
#19
Задоволство ми е што денеска го продолжуваме проектот опремена полиција- безбедни граѓани овде во Јегуновце
https://t.co/cO1lNZvaMO
1ReTweets12Favorites·Details
#20
Интервју за Радио Бум 

https://t.co/o05guh3tP2
3ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии