TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LOVEnoWAR @oltovski
#reach: 100689   ( 89th )
#followers: 7838   ( 235th )
#1
Децава кога се мали толку се слатки што ти доаѓа да ги изедеш.
Е кога децата ќе пораснат тогаш ти е криво што не си ги изел.
45ReTweets115Favorites·Details
#2
У мое време здрав живот беше да не се коцкаш и да не се курваш.
Сега теретана, јади семки, смути, медитации, планинарење, велосипедизам...
34ReTweets118Favorites·Details
#3
Да прашам.
Утре може да си простам сам на себе?
36ReTweets108Favorites·Details
#4
Цркви со бакарни кровови, џамии со еден тон бетон а училишта без кровови, тоалети, греење...
23ReTweets86Favorites·Details
#5
Една мана ебе сто доблести.
31ReTweets61Favorites·Details
#6
Се учи од најдобрите.
Би додал и од најлошите.
26ReTweets67Favorites·Details
#7
Како би си го опишале животот?
Срање у боја, више накај сиво али сепак у боја.
23ReTweets68Favorites·Details
#8
Има место за уште еден нож.

Грбот
26ReTweets58Favorites·Details
#9
Нови почетоци
Нови авантури
Нови...
Никогаш доцна.
23ReTweets64Favorites·Details
#10
Морам да му сменам гумичка не вентилот за емоции.
23ReTweets63Favorites·Details
#11
Чука
Се крши
Мрзне
Се топи
Се бори
Се отвара
Се затвара...
Срце.
22ReTweets65Favorites·Details
#12
Појадок за комшивките 😎 https://t.co/fWLY5VjfKK
14ReTweets86Favorites·Details
#13
Кој ти дозволи да бидеш прекрасна повеќе од тоа што треба да бидеш.
20ReTweets66Favorites·Details
#14
Случајното ќе го претвориме во намерно.
23ReTweets51Favorites·Details
#15
Не би и симнувал ѕвезди, би ја направил ѕвезда.
19ReTweets57Favorites·Details
#16
Го знаете она "Заедно и во добро и во зло"
Кај првово сите присутни, кај второво...
18ReTweets56Favorites·Details
#17
Не се прашува, се чуствува.
22ReTweets44Favorites·Details
#18
Таман сакав да и се јавам, читам Заев рекол да се стрпиме.
13ReTweets64Favorites·Details
#19
Потребна е рака да ме води
Потребни се усни да ме љубат
Потребни се очи да ме гледаат
Потребна си ми за ноќни разговори...
19ReTweets41Favorites·Details
#20
Ти, секој ден и секоја ноќ.
18ReTweets43Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ZAGORKAtreljara20
2Бунтовничкатаbuntovnickata18
3Професор Цветковиќtome_corner16
4crvenokosata2eyeshadow15
5Morgana Pendragon_lady_raven_14
6Бони Топbonitopp13
7Кукуњавскаemmyllija12
8Мимикријаmajaspasovska111
9Shqiptare nga Kosovadrndrnjarinja_10
10Snezanasnezana2828988210