TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

otec Gavril @otecgavril
#reach: 35042   ( 977th )
#followers: 1376   ( 2392nd )
#1
Погрешно и неправедно е кога бараме сите да бидат исти. И прстите на раката не се сите исти, да би биле исти, раката не би фунционирала совршено. Совршенството е во нашето прифаќање и пронаоѓањето на вистинското место
29ReTweets56Favorites·Details
#2
Да љубиш значи да престанеш во себе да го гледаш центарот и целта на постоењето. (Митр. Антониј Блум)
28ReTweets49Favorites·Details
#3
Секој ден си носи своја надеж и своја убавина во животот
21ReTweets47Favorites·Details
#4
Кој ги стекнал мирот и тишината за свои пријатели, ги стекнал најверните пријатели кои никогаш нема да го разочарат.
#мир #тишини #манастир #photography https://t.co/yE9c3ztBt2
19ReTweets44Favorites·Details
#6
Ми вели имал депресија, а полн со гнев?!? Од умот си страдаме
19ReTweets44Favorites·Details
#8
#ДоброУтро добри луѓе! Ви посакуваат Илче и Даре 😊 #video #birdlovers https://t.co/xGDpDkJvCC
13ReTweets41Favorites·Details
#9
Од умот си страдаме!
Горди сме и се правиме дека се знаеме. Страдаме, а не сакаме да послушаме. Тоа е!
П.с. Барем да си речиме и оставиме простор дека МОЖЕБИ и другиот е во право
14ReTweets34Favorites·Details
#10
Самољубието е почеток и мајка на сите зла. Кога би го отстраниле, тогаш заедно со него ќе исчезне и сѐ што произлегува од него. Кога ќе го нема него, тогаш ќе нема никаков вид зло и никаква трага од злото. Изгледа илузорно, ама реално е.
15ReTweets26Favorites·Details
#12
Контрадикторно е, ама е вистинито. Ако сакаш да стекнеш слобода на духот, мора најпрво да се ограничиш
13ReTweets24Favorites·Details
#13
Формалноста ја убива суштината. Допушти и на креативната слобода да го гради духот
13ReTweets20Favorites·Details
#14
Радост 😊 https://t.co/ahP5bD2BjY
8ReTweets28Favorites·Details
#15
Сводот небески... #мир и #тишина 😇 https://t.co/euM2nZ5sw9
8ReTweets21Favorites·Details
#16
Me and Picasso behind me in the #Melbournenacionalgalery https://t.co/e1mRNKI9u3
6ReTweets18Favorites·Details
#17
Својствено за падната човечка природа е да греши. Доблесно е човек да си ги признае грешките и да побара прошка!
Проштевајте сите, ако сум згрешил нешто! https://t.co/g0LvSRW1ai
4ReTweets19Favorites·Details
#18
И состојбата на добар почеток, не е лоша. Само не застанувај и не се врти назад
4ReTweets8Favorites·Details
#20
“Како времињата се сменија... Не верувај на својата позиција, на количината на пари што ги имаш, не верувај на својата моќ, ниту на својата интелигенција, бидејќи тоа нема долго да трае. ” А.Ш
(ФОТО) Арнолд Шварцанегер легна пред својата биста https://t.co/y3TTH7Aejo
2ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии