TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Парго™ @parg0
#reach: 111862   ( 50rd )
#followers: 6598   ( 340rd )
#1
Ало @VladaMK и @SDSMakedonija апелирам до вас да не го уништувате единствениот добар закон од ВМРО, Законот за пушење.
Низ цело Скопје се пуши, што е ова побогу??
Пушач сум, па не сакам во дим да седам!
137ReTweets330Favorites·Details
#2
А ова драги мои е МЕДИЦИНСКИ ОТПАД на брегот на акумулацијата Стрежево. https://t.co/znlssxgxK1
87ReTweets61Favorites·Details
#3
Драга @VladaMK, Јовановиќ и цела @SDSMakedonija да се разбереме.
Немам јас проблем со правата и обрските да бидам изедначен со компанија и да плаќам ДДВ.
Проблемот е што повторно куќата ја градите од кровот.
Проблемот е што знам каде одат моите пари.

Кај Тунтев.
39ReTweets156Favorites·Details
#4
Зошто воопшто новинарите ги заболе курот на кому му паднала паричката кај премиерот ?!! ДАЛИ СТЕ БРЕ ВИЕ НОРМАЛНИ КАКВИ МИТОВИ ГРАДИТЕ?!! После забегале, немаат контакт со реалноста итн... па вие ги буткате у таа состојба мамицу ви ебем средновековна простачка !!!
30ReTweets151Favorites·Details
#5
Фриленсер. Работи од дома, бебе вреска. Оди во кафич, преголема галама. Влегува во коворкинг спејс, многу е скапо.
Personal Programmer ги отвори своите канцеларии во Влае за сите фриленсери. Кујна, струја, интернет и пријатни колеги. Сѐ за 0 ден.
Фотки: https://t.co/UTbYSUVIBU
47ReTweets98Favorites·Details
#6
Годинава полнам 40 години и добри 15 години изгубени во 'оправање' на државава.
Морам да бидам искрен пред себе и пред сите дека мисијата не само што е неуспешна, туку и дека забрзано губам надеж оти воопшто нешто може да се поправи.
Едноставно како граѓани сме криво насадени.
17ReTweets130Favorites·Details
#7
Барам медиор/сениор PHP девелопери за работа во сериозна компанија за сериозен клиент. Не е стартап, така што најмногу би одговарало на семејни луѓе, те. особи кои ценат стабилност во работата и 8ч работно време.
Повеќе инфо во ДМ.
52ReTweets13Favorites·Details
#8
Значи стварно !!! https://t.co/qgVrgQ3Ftr
22ReTweets93Favorites·Details
#9
Значи го обожавам човеков! 😂😂😂😂 https://t.co/Gp68WJHjch
23ReTweets76Favorites·Details
#10
Почна на вмроњи да им се дига од мои твитови каде што ја критикувам владава. Ме ретвитаат.

Вмровци може СДСМ да прават глупоштии, али поголеми криминалци и антидржавни елементи од вас нема.

Затоа од сега сите крирички твитови ќе ми завршуваат со #ВМРОстоп па вие ретвитајте ме.
17ReTweets90Favorites·Details
#11
Планот од секогаш беше да бидеме Швајцарија на балканот. Мали држави како нашата во ова опкружување само така и можат да опстанат. Другата алтернативе е да бидеме Израел за што, да бидеме релани, не сме кадарни.
Затоа ќе се научиме да подаваме рака и да правиме пријатели.
22ReTweets64Favorites·Details
#12
Државниот инспекторат потврди: Единствен виновник за отровите кои ги дишеме е Дрисла!
Мене сега ме интересираат 2 работи:
1. Како ќе се реши тој проблем (не сум сигурен дека филтрите се решение)
2. Кога Коце Трајановски ќе биде обвинет и суден за геноцид?
https://t.co/8DjGbGezG6
23ReTweets47Favorites·Details
#13
Тоа што мене не ми е јасно е зошто некој воопшто би седнал на интервју со Ефтов, али ок. :))
12ReTweets65Favorites·Details
#14
Ало @AD_Evropa! Вие сте бре срам невиден!
Ја`зк секој денар да ми е што сум го потрошил на вас!

https://t.co/O6Ty0Oe1Jt
19ReTweets41Favorites·Details
#15
14ReTweets52Favorites·Details
#16
20ReTweets29Favorites·Details
#17
Ајде и тука да се искараме. https://t.co/dW7c5ECscO
9ReTweets58Favorites·Details
#18
Многу сме јаки! https://t.co/58tCUpin9p
17ReTweets33Favorites·Details
#19
Во 2018 постои само едно суштинско битно прашање за Република Македонија:
Кога ќе го смениме избориот модел?
8ReTweets55Favorites·Details
#20
Ве очекува биро, интернет, кујна, конференциска, playstation и добро друштво од вработените.
Сѐ е гага за фриленсери од IT.

@PersProgrammer
Фјодор Достоевски 72

https://t.co/YpiAI4H1in https://t.co/KmSkZ7VJ4n
18ReTweets22Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1KatttP.katttp22
2Mindрluмbеrmindplumber20
3Sveste tesesveste_tese19
4Goran Peoskiazder19
5Purp #DefendDACAjustpurpling19
6Сплинтерsinisa_goliotok15
7Пердуфpikabu0014
8Слаткар Бавчовabavcov14
9Самосвесен ♻ragingdemon114
10Влада на Македонијаvladamk13