TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Катарина Вит ❄ @perfectlyslow
#reach: 111129   ( 56th )
#followers: 3872   ( 750rd )
#1
Нема место за паника.
Шеќеринска: Nationality значи државјанство. https://t.co/ghWJRxeOoP
107ReTweets202Favorites·Details
#2
Гасете интернет. https://t.co/8zpMaXiHOI
67ReTweets227Favorites·Details
#3
Да ви преведам што кажа Столтенберг
#ВиаФБ https://t.co/Atyb6CG4oG
65ReTweets182Favorites·Details
#4
Пред малку во Кисела Вода кај шампионче Драган Спасов #Дац со кола прегазил девојче. Дрегерот покажал 2.35 промила?!
74ReTweets104Favorites·Details
#5
Ево вам на плата 500 евра: https://t.co/ibwCucT0LQ
61ReTweets135Favorites·Details
#6
Сепак Донев бил избркан за курви, шмркање у кабинет и крадење пари од сеф а не за авионските карти.
За ова си гласавте. За вакви стоки ко Павле и него да имаат за бело. https://t.co/PWdgrfO4H5
69ReTweets98Favorites·Details
#7
Убиецот на Ванчо Јосифовски, Бурхамедин Нухију осуден на доживотен затвор излегува на слобода. Борис, Богдан, Владо, Љубен, Крсто и Сашо остануваат. Само затоа што си ја сакаат земјата. #Живот
62ReTweets94Favorites·Details
#8
#ШортиТу - Ќе работам за поголема отвореност на МНР
*се заканува на новинар дека доколку не замолчи нема да добие интервју https://t.co/2Nl8Rx6syC
54ReTweets87Favorites·Details
#9
Кили до Дац: Why drink and drive when you can smoke and fly
45ReTweets94Favorites·Details
#10
Жена на Брејк. Газдарица на Сити Хол (не Мол). Ќерка на татко транзиционен богаташ. Сељанка пар екселанс. https://t.co/Gnh371DGN9
38ReTweets106Favorites·Details
#11
Ич кур не ми дреме колку кошта хартијата за амандманоте нит седниците. Не бидете идиоти. Доста со релативизирања и спинувања. Цената за спроведување на тој ебан закон за јазици е стопати повисока. И парично и суштински.
38ReTweets88Favorites·Details
#12
Рече #Фатиме и замавна со ташната од 2,500 долари. https://t.co/XFTsgB7RRH
39ReTweets75Favorites·Details
#13
НЕКА ТРЕПКА!!! 59% од вкупниот БУЏЕТ за културата во 2018 се за Албански театар и театарот во Тетово. Или поточно, пола милијарда денари. Цирка
9 МИЛИОНИ евра.
39ReTweets73Favorites·Details
#14
Збогум на 21-от век https://t.co/y8yYNzFii4
37ReTweets73Favorites·Details
#15
Во срцево носев една роза сина
Но ме избркаа од работа
Бидејќи летав со бизнис до Аргентина https://t.co/D4frm1Okgh
28ReTweets97Favorites·Details
#16
Што јадат студентите vs. Што пие СДММ лидерот https://t.co/QxntghAEol
37ReTweets66Favorites·Details
#17
Го чекам денот коа Заев ќе свика драматичен прес и ќе ни соопшти дека во име на достоинството на мак.народ се повлекува од преговорите за името. Па коа ќе се распеат Виолета Томовска и Цветанка Ласкова на МТВ Едно име име имаме со фрлање болеро-а со све.
28ReTweets92Favorites·Details
#18
Се бара штитеник од училишниот центар Златан Сремац. Последно е виден околу Жена парк. Се одзива на името Павле.
РТ РТ РТ https://t.co/UcyKWLiyRH
31ReTweets59Favorites·Details
#19
А колку Тамари чинат сега секундите во Мерцедесот? И патните на Тунте, и апанажата на Дума, и албанскиот ансамбл, двојазичните пари, униформи, ташната на Фатиме? Министерството за факинг вистина? Твитерџиите у Влада? https://t.co/rfxeH2MeL8
30ReTweets61Favorites·Details
#20
Блок од Васиљ и Сулимановиќ е за п*чки. https://t.co/ZXX0A3vUyR
22ReTweets81Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Брус Вејнов собарmatrixofhell65
2Shlummutz 💊😂👌🇲🇰mindinmotionmkd33
3Гемиџија од АлиеХпресgemidzija_aliex31
4Злобната ♊ 👑evilgeniusdemon25
5Еск0барeskobar_od_sk25
6Пази ЛЕЏАloshgze24
7Мgensmacedonica22
8Пердуфpikabu0020
9🖕🏻СултеГорноМакедонска🖕🏻gornodolna20
10Aleksandar Bajkovabajkov19