TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

D.A.Lori @podzemnavoda
#reach: 43266   ( 773rd )
#followers: 11528   ( 97th )
#1
пак се разбудив во македонија, ова нема крај
13ReTweets52Favorites·Details
#2
50 shades of sky https://t.co/dA84vALqOU
6ReTweets40Favorites·Details
#3
почнав да ја гледам altered carbon, го љубам blade runner, и првиот и првиот дел, westworld е неверојатна, сите се базираат на длабоки размислувања за човештвото,и сите покажуваат, на свој начин,дека најголем непријател на човекот се неговите сопствени соништа за моќ и бесмртност
2ReTweets21Favorites·Details
#4
мене ме чуди како тоа еден протест во атина ви ги отвори очите за тоа што поголем дел од грците мисли за нас и името.
3ReTweets14Favorites·Details
#5
наутро штом станам полека се губам
5ReTweets7Favorites·Details
#6
годишни времиња во македонија:
лето-фискална од кафе во охрид
есен-зелките на јовица од бардовци
зима-македонија пат изненадени од снегот
пролет-цената на крастајците пред велигден
3ReTweets10Favorites·Details
#7
шо побуден то побудала
3ReTweets10Favorites·Details
#8
небово е модро, спремно да ги раѓа боите на денот
1ReTweets9Favorites·Details
#9
сѐ е веќе твитнато
0ReTweets12Favorites·Details
#10
она ко ќе се палет на свети трифун валентајн, а нит знает да пиет нит да сакет
1ReTweets9Favorites·Details
#11
понекогаш си премногу близок со некого за да му го видиш вистинското лице
1ReTweets9Favorites·Details
#12
простувањето е убава работа, којзнае кај ќе беше светов без тоа, и се однесува на другите, себеси не можеш да си простиш, учиш да живееш со што и да си направил или рекол
1ReTweets7Favorites·Details
#13
мислава, ни мрда ни трепка
1ReTweets6Favorites·Details
#14
не се секирајте, сега кога протестот во грција ја разбуди македонштината во вас и нема повеќе да одите на одмор таму, ќе дојдат да продаваат локомадес, или како и да се вика тоа срање од благо, на македонско-грчка граница
1ReTweets6Favorites·Details
#15
иам едно сеќавање, го чувам на промаја
1ReTweets6Favorites·Details
#16
кај и да е ќе заборавам
1ReTweets6Favorites·Details
#17
јер деца врискаат по некои си таму певаљки https://t.co/SCCGCGkKmf
1ReTweets5Favorites·Details
#18
животот ти е, баце, сите глупости шо ќе ги напраиш, и пак нема да научиш
1ReTweets5Favorites·Details
#19
малку е блок и фак оф
1ReTweets5Favorites·Details
#20
@A_Golejska @ednichka а мор, и бебе?! радости, наречници, све! туку, го носиш, го раѓаш и го учиш да биде човек и независно, како тебе, не користи прво лице множина кога зборуваш за детето, учи од него, и сѐ ќе биде во ред <3
0ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Donatello™petrusevski135
2drugarkanajvnuka3
3Velma Kellythekate_rina3
4МенталноПрекрасенmentalen3
5(Л)УТКАmajaska3
6Филозофотfirerot_2
7Скрачиskraci2
8Чернобил '86glasche____2
9Луна_luna_19792
10i999yi999y2