TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

поетот од лесково @poetotodleskovo
#reach: 23635   ( 1443rd )
#followers: 443   ( 6705th )
#1
....започна со поглед...продолжи со бакнеж .. а заврши со "не се знаеме веќе"...- кратка љубовна трагедија....е ако де
6ReTweets9Favorites·Details
#2
.......во стомаков џигер не ми остана а не пак пеперутки....
5ReTweets9Favorites·Details
#3
....знаеш да рачунаш??
-знаамм
...епа рачунај дека не се знаеме веќе
3ReTweets9Favorites·Details
#4
....некои сакаат да си совршен а други само да си човек...
3ReTweets7Favorites·Details
#5
.....еден ден ќе се каеш за некои одлуки...а што е пак еден ден?!!!
3ReTweets7Favorites·Details
#6
....ко ќе ти е тешко на душата пушти си блузз и одболувај си....
2ReTweets8Favorites·Details
#7
....ладно време покрај топли луѓе не се осеќа....така имам слушано
3ReTweets4Favorites·Details
#8
....животот е убав ама не изгледа олку рано на утро...
2ReTweets6Favorites·Details
#9
...длабоко во сржта на ноќите ми идат најчистите чувства а незнам зошто ....
2ReTweets5Favorites·Details
#10
.......да повториме; со пари љубов не се купува абдали едни.....
2ReTweets3Favorites·Details
#11
.......добра книга е уствари протеин за мозокот....
1ReTweets6Favorites·Details
#12
.....за нова година дедо мраз сакам да ми донеси нов џигер....
2ReTweets2Favorites·Details
#13
....и скромен бев и пак непогодив....
1ReTweets4Favorites·Details
#14
....колку и да е загаденоста голема во воздухот неможи да се мери со таа во некои души....
1ReTweets3Favorites·Details
#15
...изгледа за наочари сум?!..комшивкава не ја инам 2 месеци видено....
1ReTweets3Favorites·Details
#16
....денес времето е пари,а јас сум скрос безвреме...
1ReTweets3Favorites·Details
#17
......како помал имав ќеиф да одам по кафичи за нова година а сега само по локали одам....
1ReTweets2Favorites·Details
#18
....ако има бегство од секојдневието кое не опкружува тогаш тоа е сонот....
1ReTweets2Favorites·Details
#20
.....не е торта ама ја филоват кој ќе стигнит......
1ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Магнолијаbitch_switch4
2ЦрноКосаcrnokosa1233
3Јан А.architweetka3
4Radio Timesradiotimes2
5Батулеbatulence1
6JustJasmine💐jass_dzb1