TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hari Kalahan @prljav_hari
#reach: 12693   ( 2053rd )
#followers: 716   ( 4413rd )
#1
Некаде прочитав дека во Мк последниве 10-тина год.се изградиле повеќе цркви и џамии отколку за 500 год. наназад,а грешници се повеќе.
3ReTweets6Favorites·Details
#2
Некои жени чуваат кучиња наместо деца и маж и после Таше и е крив кога ке и помине времето.😏
2ReTweets9Favorites·Details
#3
И во добро и во лошо ако имаш со кого полесно е.
( моја Маленкост )
3ReTweets5Favorites·Details
#4
Мењам две зими за едно лето.
Море и три ако треба
2ReTweets7Favorites·Details
#5
Денес бев на посета кај Тебе,но тебе не те видов.Ти ја видов куката убава мермерна,но празна.Однадвор на едно ќоше стои сликата твоја од пред 5 год.каква што ке те паметам засекогаш.
Не се предавам како што направи ти,одам напред најмногу за анѓелот Наш.
Ми недостигаш...😞
1ReTweets4Favorites·Details
#6
Ај тие што сакаа снег нека излезат сега да си зачистат малку пред влезовите и дворовите
МРАЗАМ ЗИМА...
1ReTweets3Favorites·Details
#7
Имам некое претчуство што не сакам да ми се исполни.А искуството ми вели дека многу ретко грешам.😕
0ReTweets3Favorites·Details
#8
Стварно значи... https://t.co/ut6Eu0aEQJ
0ReTweets3Favorites·Details
#9
Добар ден убави луге.
Повелете на најубавото кафе со поглед на езерото😊😊 https://t.co/kljb3YjgpS
0ReTweets3Favorites·Details
#10
Сите мажи од жените бараат едно исто,а жените од секое машко бараат нешто различно и посебно.
( моја Маленкост )
0ReTweets2Favorites·Details
#11
Речиси собршено.. https://t.co/jL5yHENSUi
0ReTweets2Favorites·Details
#12
Измрзнав ко к.. рибарски за едно цигаре.
Јебем ти и контроли и забрани и све...
0ReTweets2Favorites·Details
#13
Преубав ден за спортување.Пинг sportlife https://t.co/N1X1K1LLr7
0ReTweets2Favorites·Details
#14
Можеби за тебе,но не за сите... https://t.co/Bwqllr8q1V
0ReTweets1Favorites·Details
#15
@kataleja_love Сите на бањање,оти утре е понеделник,кој на работа кој на школо😁
0ReTweets1Favorites·Details
#16
@mTinkerbellm Хехе,ако биди ди ти жива и здрава.
Шифоњерите се минлиба работа😉
0ReTweets1Favorites·Details
#17
Едни од најбитните работи во животот кои не треба да ги погазиш се дадениот збор и Гордоста.
( моја Маленкост )
0ReTweets1Favorites·Details
#18
Можда нисам љеп и згодан,ал сам врло незгодан.
Патем @Bruno_prvi фала ти најмногу🙌🙌
Do you remember when you joined Twitter? I do! #MyTwitterAnniversary
0ReTweets1Favorites·Details
#19
@Relaksiran Море Гззззз..😮
0ReTweets1Favorites·Details
#20
Велат дека времето што поминало никој не може да го врати.Еве вчера ме болеше глава а и денес исто така.
Изгледа јас сум исклучок од секое правило😏
( моја Маленкост )
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jewelskaiskulirana2
2Наапанаmtinkerbellm1
3Бруноbruno_prvi1
4🍺🔊 Опуштен 🎧🎵relaksiran1
5Една На Мајка 💋kataleja_love1