TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кралица Цар @ref
#reach: 86553   ( 164th )
#followers: 11641   ( 93rd )
#1
Колку не трпам капиталистички шефчиња што прочитале книга за психологија па тука замислуваат дека менаџираат мозоци, имам зборено со богот на смртта бре будало не ми продавај средношколски финти за мотивација све да ти ебам
36ReTweets130Favorites·Details
#2
Романтични приказни https://t.co/u5THFrGaLB
28ReTweets146Favorites·Details
#3
Ве поканувам на промоција на монографијата за Марков манастир, едно од местата каде мојата душа живее постојано. 19:00 часот во свечена сала на Соборен храм https://t.co/mLBXm9JnaJ
34ReTweets88Favorites·Details
#4
А пред 9 години ова време наутро бев окезена и неспана цела ноќ пошо мував еден дечко до сабајле и еве го сега ме тера чорапи да облечам
16ReTweets129Favorites·Details
#5
Општествена одговорност е да се покрене муабет за општоприфатеноста на алкохолизам и пијано возење во Македонија, колку малку програми има за лечење од зависности што уништуваат семејства, завршуваат животи. Колку е нормализирано сето. Оставка е ништо.
28ReTweets59Favorites·Details
#6
Држам јога часови понеделник и петок од 17:00 до 18:30 во Inside Yoga. Секој е добредојден. Ако чувствуваш повик, и го чекаш, овој е тој. Јас ќе бидам таму.
https://t.co/S1hkP5PeNq
26ReTweets40Favorites·Details
#7
Тешко се пушта тоа што боли
19ReTweets58Favorites·Details
#8
Имам една маана, кога ќе сретнам нешто брилијантно, сакам да ме допаѓа. Човечка маана е. Сакаш да си исклучителен во очи на тие што се исклучителни во твои очи.
12ReTweets75Favorites·Details
#9
Ѓубре едно. https://t.co/fh8DBnlFyT
14ReTweets54Favorites·Details
#10
А некогаш најслаткото доаѓа кога ќе се соочиш со тоа што си избегнувал
14ReTweets50Favorites·Details
#11
Не се лутам на љубовта што не ми е вратена, сум ја дала затоа што ја имам, не за да ми се најде кога ќе ми притреба
11ReTweets54Favorites·Details
#12
Видов срна. Ретки глетки ми го земаат здивот, ама ме полнат со чувства
3ReTweets47Favorites·Details
#13
Системот сака да не сакаш да создаваш, да правиш, да растеш.
7ReTweets30Favorites·Details
#14
Успеав да не убијам некој, да не се разведам, да не дадам отказ од работа, и не сум во апсаана. Се чувствувам како да сум успеала, ако не во животов, овие неколку дена барем.
2ReTweets42Favorites·Details
#15
Имам толку добра замисла што да правам со животот само инвеститор ми фали
5ReTweets30Favorites·Details
#16
Да не работев ќе бев многу почесто гола на интернет
2ReTweets37Favorites·Details
#17
Вечер имам изложба деца ♥
1ReTweets40Favorites·Details
#18
Совршен си. Што да ти правам.
3ReTweets31Favorites·Details
#19
Секогаш сум љубоморела на луѓе што знаат да припаднат
4ReTweets26Favorites·Details
#20
Сама своја тајна за откривање
5ReTweets22Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1(Л)УТКАmajaska18
2малиот кнез мишкинjakovfendu10
3Хаклбери Фина 🌀katiestrummer8
4toshe xtoshex7
5Андонlazovjanev7
6Go, Devil Sith. LMevilgrouse6
7Протестантски Оџаgalevski6
8Пердуфpikabu005
9Ivy Blueivy3lue5
10Carano__stefanel__5