TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

немам идеја @saranajjakasara
#reach: 46663   ( 693rd )
#followers: 1831   ( 1753rd )
#1
Во Кичево во гимназија нема шанси да дојдеш до 3 спрат без да добиеш ком. од типот на„добар газ“, „добри цицки“,„ова би ти, она би ти “на 3 јазици.
И не, ја не кажувам сеа јас тупам со год.дека треба тоа таму да се носи во поправен и да се тепа,ама никој не ме слуша.
#СегаКажувам
4ReTweets37Favorites·Details
#2
Никогаш нема да го сфатам феноменот на одење на некое место прв пат и одење на шопинг.
7ReTweets23Favorites·Details
#3
Зошто се потресени за јазик што нит го зборувате нит го пишувате правилно?
Вашата неписменост го сквернави јазикот може и повеќе од работите од кои сте уплашени.
6ReTweets15Favorites·Details
#4
добро колку треба да си ретардиран да не го пуштиш детето на коледе оти било ладно?
до кога ќе ги чувате ко да се од стакло па ќе се скршат секој момент?
4ReTweets11Favorites·Details
#5
Луѓето ги проценувам на основа на нивниот правопис и никогаш немам згрешено.
4ReTweets8Favorites·Details
#6
@snowgirly2 @SasheIvanovski организирај поворка ако сакаш да,ама не смееш да го правиш тоа в школо.Направи настан на фб јеботе,како сакаш организ,ама не смееш школото како институција да го мешаш во тоа.И да,јас не учев такви срања,ама тие после мене имаа веронаука и мораа да се молат секој час.Здрав разум?
4ReTweets7Favorites·Details
#7
Пак се пуши сегде. Вибам Фиромчињата неизживеани вибам.
1ReTweets12Favorites·Details
#8
На комшијава газдата од Германија му ја дал неговата кола за да дојде во Мк. Ама ладни се тие бе.
2ReTweets7Favorites·Details
#9
Се дерат, фрлаат ѓубре на земја, му го спуштаат седиштето на тој зад нив в нос ко сами да се в бус, пушат на граница иако им е кажано милион пати дека НЕ СМЕЕ, децата им се одвратно невоспитани. Добро како може толку дебилизам и сељачана да е собрана во фиромчето?
3ReTweets3Favorites·Details
#10
сериозна сум https://t.co/lTZ0SiHMjg
2ReTweets6Favorites·Details
#11
@saltwatered @LaDameDuMonde тоа ти е само уште еден класичен доказ дека се е измислено од народ :D
1ReTweets9Favorites·Details
#12
страв ми е од класичен брак
0ReTweets12Favorites·Details
#13
Ми треба некој што знае Пајтон и Јупитер за една програма. РТ ПЛС <3
3ReTweets3Favorites·Details
#14
Пред некое време ја сонував прабаба ми што умрела кога сум имала некои 3 години, а и одамна не сум видела нејзина слика и не можам ни сега да се сетам на ликот. Кога им го опишував сонот (дур уште го памтев) сите ми рекоа дека баш така изгледала.
Значи сепак не „забораваме“ или?
1ReTweets9Favorites·Details
#15
најјако ми е ко ќе умисли некој дека некоја особина му е ради хороскоп
1ReTweets7Favorites·Details
#16
извадив заб, си купив чизми, положив изравнални what a day
0ReTweets9Favorites·Details
#17
Пишуваш твит дека се неписмени, ти пишува во риплај „волку“. О, животе иронијо твитерска 😂 https://t.co/aLfo1dPn2m
1ReTweets6Favorites·Details
#18
3 ден сум во мк и луѓенца пакувајте се дур имате време. Начин секогаш има.
1ReTweets5Favorites·Details
#19
за секое волку по еден волк би ви праќала жими се
1ReTweets5Favorites·Details
#20
кога ќе се напне некој дека сум била размазена пошо не сум јадела се ау
2ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ЖРТВА НА РИТУАЛjumalatuoni31
2вина невинаnalutilus25
3Ајван™golem_ajvan22
4Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski11
5Caledonia1red2yellow3blu8
6ln(a)ellenadsk8
7Јанаjanagochevska8
8Macronimamacronima7
9Shoepack Deeprabilgladen6
10Ненајаденact_a__fool6