TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓорѓи @schteck
#reach: 49334   ( 633rd )
#followers: 4779   ( 563rd )
#1
Ве поздрави дедо Никодим https://t.co/8gcEVUaPpm
83ReTweets159Favorites·Details
#2
За да се подмочка, дај му на gragganstvoto 1 (со зборови, еден) електричен автобус произведен во Кина и спомни си за крекањето околу даблдекерите бидејќи биле произведени во Кина https://t.co/HqnnqTuOWr
26ReTweets49Favorites·Details
#3
Во чие име преговара Груби? Имаме официјален преговарач во ОН, Васко Наумовски. За кој кур е пратен Груби и што има тој да дава предлози на Нимиц ?
17ReTweets37Favorites·Details
#4
Како од разговори за разликите во името со двојна формула стигнавме до ова? https://t.co/OhxUUy1uzs
13ReTweets29Favorites·Details
#5
Многу брзо порасна детево што сакаше да учи музичко на албански. Па уште субвенции за концерт му дадоа
11ReTweets29Favorites·Details
#6
Go dobivme gragganinot na nedelata https://t.co/PeLlpxw9qT
8ReTweets25Favorites·Details
#7
Oд Министерството за култура истотака беше најавено дека ќе биде субвенциониран и романот "Шиптарчето со пиштолчињата" од истакнатата интелектуалка, а воедно и писателка, Беса Арифи.
9ReTweets14Favorites·Details
#8
Кај е Нано Ружин да ви збори како тоа сме седеле на 2 стола и не требало да користиме руски гас, додека љубимиот ви бај Бојко со зоти Заеф ви ја ебаваат енергетската еколошка иднина
8ReTweets15Favorites·Details
#9
Како беше хаштагот, #НеСеДише? https://t.co/kHnKPq1Apd
7ReTweets16Favorites·Details
#10
Коѕијас го искарал Нимиц по телефон бидејќи ги лажел Фиромјаните во Скопје дека не се преговарало за идентитетот.
5ReTweets18Favorites·Details
#11
Абе оди таму исплати социјално, не продавајте муда за бубрези https://t.co/RJQKBWcZ3F
4ReTweets10Favorites·Details
#12
Штом од прва ко пушка не кажува, матна е работава
За Мицковските работи... https://t.co/Va6Skab1Xz
4ReTweets10Favorites·Details
#13
3ReTweets13Favorites·Details
#14
Graggani moi, vaka se tera diplomatija, ne so sharmiranje i kuropusenje https://t.co/EB4wIq2W4j
4ReTweets8Favorites·Details
#15
Како и со сите албански релативизирања на срањата, на крајот испадна дека сепак малиот Виган си играл
3ReTweets8Favorites·Details
#16
Автопатот ќе се вика "Вазелин"
1ReTweets13Favorites·Details
#17
f0rti tw0 go ismisli imeto za aftopato!!!
2ReTweets9Favorites·Details
#18
Шеќеринска итно замнинала за Атина, да дели сендвичи
3ReTweets6Favorites·Details
#19
Алекси, е ај ти кажи как да се вика автопато https://t.co/IUt5oS6rRV
2ReTweets7Favorites·Details
#20
Не верував дека олку ќе ме погаѓаат чекориве за "пријателство"
2ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Shlummutz 💊😂👌🇲🇰mindinmotionmkd13
2Ник Слотер™safarafov5
3Malenko Aleksandarmalenkoa4
4pipovskipipovski4
5☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z3
6Macedonian 🇲🇰👌🏻☀️macedonus3
7Bobstarbobstar_m3
8Henry Chinaskihank___chinaski3
9Lansaerodrom13123
10Мgensmacedonica2