TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шишарка @shisharka_
#reach: 140120   ( 9th )
#followers: 17092   ( 24th )
#1
Ким и Канје си ја крстиле ќерката Чикаго Вест.
Очекувам некој од нашиве ѕвезди да си го крсти детето Скопје Север.
86ReTweets302Favorites·Details
#2
Први јануари https://t.co/Z8aeyVAjc9
73ReTweets276Favorites·Details
#3
Што си помислува типичен Македонец кога некој ќе му каже дека се вработил:
-како успеа да се пикне таму бе 😠
-колку ли зема плата 🤔
-кој ли му е врската 🤔
-можам ли за нешто да го искористам 🤔
67ReTweets265Favorites·Details
#5
рекламава си трепка https://t.co/EpFoUeo4Yg
63ReTweets173Favorites·Details
#6
Предновогодишна собиранка со колегите од работа, со колегите од претходната работа, со колегите од факултет, со друштвото од курс, со друштвото од средно, со друштвото од основно, со друштвото од градинка, со бабите од влез, со мачките од улица, со лебарките од сендвичарница,...
37ReTweets183Favorites·Details
#8
ама зоштоооооооо https://t.co/4JceiB2Owa
28ReTweets148Favorites·Details
#9
Ова не е Чаир, Кисела Вода е. https://t.co/veTdQCugDY
31ReTweets137Favorites·Details
#10
Борко има концентрација како средношколец на седми час.
28ReTweets136Favorites·Details
#11
Ќе твитне некој Србин некоја глупост за Македонија и гледаш фрчат риплаи од Македонци на српски јер смо ми веома врло паметни...
26ReTweets140Favorites·Details
#12
Типов не носи чорапи. https://t.co/p42W6V0FJn
13ReTweets173Favorites·Details
#13
Остарев за „другари“ кои мислат дека им стојам во фиока. И јас научив да не кревам на телефон и да велам „ќе се договриме деновиве“.
28ReTweets123Favorites·Details
#14
Mалку е жално кога цел приватен живот го ставате на изволте на тл, после плачете кога некој ќе го злоупотреби тоа...
28ReTweets119Favorites·Details
#15
Знаете дека впечатокот кој го оставате на социјалните мрежи не го отсликува вашиот реален живот, нели?
27ReTweets115Favorites·Details
#16
#ТретаСмена за оние кои велат дека внатрешната убавина им е најбитна https://t.co/hqWPAgsNXO
26ReTweets117Favorites·Details
#17
Се чудев дали да ја објавам со име и презиме, ама кога таа нема жал, немам ни ја.
Има дно, слој под дното, измет, па ваквите под изметот. https://t.co/c6H8KWu5wA
25ReTweets104Favorites·Details
#18
Вие само грижете се за тоа колку среќни, сакани, успешни и прошетани изгледате на социјалните мрежи 👌
26ReTweets94Favorites·Details
#19
мислам дека не посветивме доволно внимание на фактот дека украден твит од 2014 доби награда за најдобар за 2017
21ReTweets102Favorites·Details
#20
Гастарбајтер се враќа во Германија по празниците. https://t.co/UJIbrNIAAd
21ReTweets95Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ронинblagsum6935
2Џудитkroffni4ka34
3Лист од срединаvelko_a33
4г.Влатко Вердерvlatko_werder25
5🔔 БизуБизуim_reincarnated17
6Ненајаденact_a__fool15
7🎲🎰♠️♥️♦️♣️🎰🎲vmro_do_grop13
8ЧеститиЦареzlateb12
9Go, Devil Sith. LMevilgrouse12
10Ќерката на Пашатаkerkatanapasata11