TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шод ае @shod_ae
#reach: 7002   ( 2581st )
#followers: 1843   ( 1739th )
#1
@strezovski @DimeS10cent @Blackravenm Купив основен модел КИА за околу 10.500 со МНОГУ опрема за која кај конкуренцијата се доплаќа и цената ќе испадне околу 15.000 ЕУР. За удобноста и квалитетот на материјалите да не зборам.

*Авторот е горд и задоволен сопственик на КИА повеќе од 5 години
0ReTweets8Favorites·Details
#2
@cacus81 @pikabu00 „нашиве“ полесно ќе се „исперат“ дека не се они што прифатиле/направиле таков „предавнички“ чин
2ReTweets2Favorites·Details
#3
Греота.
Немал пари.
Да отвориме број со донации за овие со џиповиве што не им останува за паркинг.

#гниди

https://t.co/4cg6JcV71k
2ReTweets1Favorites·Details
#5
Полицијава на @o_spasovski и пајакот на @OpstinaCentar и @gradskopje1 изгледа не работат во сабота. Башка празник.
За коливе пред Броз зборувам.
1ReTweets1Favorites·Details
#6
Се почесто среќавам луѓе кои остануваат прекувремено на работа зошто останатите имаат деца, не ги унапредуваат #јер не се сигурни во личните квалитети, за притвор/затвор има влијание....а никој не гледа дали лицето може и сака да има деца и да „се оствари“ како сите останати.
0ReTweets4Favorites·Details
#7
@cccruella Како дете, ко ги ставија зелените канти по куќи, ги гњавев сите дома да селектираме. Се противеа и моите ама ме оставија да си го правам ќефот...додека не видов дека сè оди во ист камион и не ми објаснија дека не се рециклира 😭
1ReTweets1Favorites·Details
#8
@1red2yellow3blu Јас и сестра ми од свои 7 години сме во кујна, чистевме, перевме, пеглавме...на свои ~35 сме релативно самостојни.
Моите братучеди во средно не знаеа јајца да си спржат.
Да, уште бараат пари од мама и тато на свои ~40години.
0ReTweets4Favorites·Details
#9
@Marie_HotCat @2eyeshadow @centraphor09 Мене од мал ме учеа дека сè што е во чинија мора да се изеде.
А јас кутриот послушен...
0ReTweets4Favorites·Details
#10
@DimePupuliev @TintiriMintirii @LE_OSA_ Ништо не Ви помага :)
Пробувајте ама спремајте се дека стареете и ќелавете :)

#паталец
0ReTweets3Favorites·Details
#11
@strezovski Ме плаши помислата како и зошто си дошол до ова видео
0ReTweets3Favorites·Details
#12
„(Не)имањето деца како основ за дискриминација“ е многу добра тема за истражување.
0ReTweets3Favorites·Details
#13
@minimoog77 @Xomep3boHapoT @Neutralniot @_Mitkov_ едноставно е. не можеш да наследиш повеќе долг од имот. т.е. во најлош случај ќе бидеш на 0.
Видете Закон за наследување и не зборете на памет.
0ReTweets3Favorites·Details
#14
@DimePupuliev @TintiriMintirii @LE_OSA_ Од тој имиџ иам само ќељава глава....останува да се навежбам 😆😆😆
0ReTweets2Favorites·Details
#15
@1red2yellow3blu @Auuttumn И сеа од љубопитност ме копка дали ќе ти остават наследство и ако да, дали ќе биде исто колку и на брат ти.
0ReTweets2Favorites·Details
#16
@mindplumber @capn_mikjo Јас тврдам дека на сам чоек во СК му требаат толку месечно за нормален живот (храна, сметки, одмори, облека, социјален живот...)
0ReTweets2Favorites·Details
#17
@Jefto101ot Ова е друго ниво... https://t.co/Rapj5PYbxl
0ReTweets2Favorites·Details
#18
@strezovski Аааииии....

Не сум гледал ништо, не бев дома до пред еден саат. Мислев дека е ширено по портали, рекла-казала...
0ReTweets1Favorites·Details
#19
Наградна игра: пронајди пакување со сите јајца читави.
0ReTweets1Favorites·Details
#20
This is so "Boston Legal" 😆 https://t.co/xYFKymtEyi
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Волкот од шумата🌲wolf_forest_2287
2TrashPanda™ 🦁strezovski7
3Oliver Spasovskio_spasovski6
4Caledonia1red2yellow3blu6
5Ивана Туфегџиќivanatufte5
6SDSM (СДСМ)sdsmakedonija5
7Octoberauuttumn5
8Pavle Bogoevskipavlebogoevski5
9Зоран Заевzoran_zaev4
10Радмила Шекеринскаsekerinska4